Kanał Rss
Content
Znak pamięci dla Polaków na Kresach
31 października 2012

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Odra-Niemen organizuje zbiórkę świątecznych paczek dla polskich kombatantów znajdujących się obecnie za naszą wschodnią granicą. Projekt Rodacy-Bohaterom jak co roku rozpoczyna się w pierwszej połowie października i trwa do końca listopada. Wszystkie zebrane paczki docierają do adresatów w kilku transportach jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
Hasło akcji jest powiązane z wieloma zadaniami tworzonymi dla byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN-u, Narodowych Sił Zbrojnych). Wśród nich jest paczka świąteczna, która stanowi ważny punkt w kontaktach z weteranami polskich organizacji wojskowych. Wielu, po przesunięciu granic na zachód, pozostało na Kresach.
Zbiórka i organizacja paczek świątecznych prowadzona jest także przed Wielkanocą. Docierają one do kilkuset kombatantów i ich rodzin na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W skład każdego podarunku wchodzą produkty spożywcze o długim terminie przydatności (m.in. kawa, herbata, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, ciastka, czekolada) oraz kartka świąteczna z życzeniami. Ostatnia z wymienionych rzeczy jest kluczową dla intencji całej akcji, która opiera się przede wszystkim na pamięci dla życia i czynów Kresowiaków, a nie doraźnej pomocy materialnej.
Paczki świąteczne przygotowywane są z darów rzeczowych jak i wpłat finansowych. Numer konta znajduje się na stronie www.odraniemen.org. Stowarzyszenia zaprasza osoby chcące wspomóc projekt osobiście do swojej siedziby przy ulicy Kościuszki 35 F (wejście przez bramę nr 37).

(nadesłał p. Michał Ratajczak)

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocław Fashion Meeting

Już niedługo będziemy świadkami wielkiego modowego wydarzenia. We Wrocławiu odbędzie się największa na Dolnym Śląsku impreza tego typu – Wrocław...

Close