Kanał Rss
Content
Zła wiadomość dla kierowców
13 października 2014

Od dnia wczorajszego kierowcy nie mogą już bezpłatnie parkować przy wrocławskiej Hali Stulecia. Pod budynkiem powstał bowiem podziemny parking, na którym koniecznym będzie uiszczanie opłat. Sprawą zajęła się już prokuratura, przyglądająca się umowie między zarządcą podziemnego parkingu a miastem.

 

Ostatni darmowy parking przy Hali Stulecia został zlikwidowany. W czwartek, przy ul. Wystawowej pojawiły się słupki oraz znaki informujące o zakazie postoju na tym właśnie miejscu. Pozostawiono tylko cztery miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Rewolucja spowodowana jest powstaniem podziemnego parkingu, wybudowanego przez firmę Buldimex. 800 nowoczesnych miejsc do parkowania w teorii powinno cieszyć kierowców. W praktyce jednak, odbije się to na ich portfelach – godzina postoju ma kosztować 6 zł. Wrocławianie nie ukrywają wzburzenia.

Okazuje się, że umowa między spółką Hala Stulecia, a firmą Buldimex od samego początku budziła wiele kontrowersji. Jak podawała „Gazeta Wrocławska”, w umowie zapisane jest, że jeśli miejsca parkingowe pod Halą nie będą się systematycznie zapełniały, to miasto będzie musiało dokładać do inwestycji.

W obecnej sytuacji, strażnicy miejscy zobowiązani są do usuwania źle zaparkowanych pojazdów w przeciągu trzech godzin od otrzymania sygnału od Budimexu. Firma będzie mogła domagać się odszkodowania, jeśli strażnicy zawiodą.

Rzecznik magistratu miasta studzi wszelakie emocje, mówiąc, że jest to inicjatywa, mająca wpłynąć korzystnie na warunki poruszania się pieszych i rowerzystów. Mieliby bowiem oni więcej przestrzeni.

Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto zgłębia całą sprawę, szczegółowo weryfikując umowę.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Remont mostu Jagiellońskiego Południowego

Już dzisiejszej nocy zostanie zamknięty wrocławski most Jagielloński. Jego remont trwać będzie, jak zapowiadają urzędnicy, do czerwca 2015 roku i...

Close