Kanał Rss
Content
Zakaz palenia węglem
20 listopada 2017

Na Dolnym Śląsku powstał pakiet uchwał antysmogowych. Stało się tak po licznych konsultacjach władz województwa z samorządami i samymi mieszkańcami. Od przyszłego roku w całym regionie nie będzie możliwości palenia w piecach najniższej jakości odpadami węglowymi.

Całkowity zakaz palenia w piecach węglem wejdzie w życie w roku 2028, ale z zastrzeżeniem, że nie będzie on obowiązywał na tych terenach, do których fizycznie nie da się doprowadzić sieci ciepłowniczej czy gazowej.

Od 1 lipca 2018 roku zaś, nie tylko nie będziemy palić w piecach węglem niskiej jakości ale też zmianie ulegnie możliwość instalowania w domach pieców, które nie spełniają określonych norm. Zgodnie z zapisami będzie istniała możliwość spalania w takim piecu biomasy (drewno, pellet czy agropellet), ale tylko w urządzeniu najwyższej, piątej klasy. Władze dopuszczą również możliwość palenia w kominkach, jedynak przy założeniu, że ni będą to podstawowe źródła ciepła.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Cena sławy

Aleksandra Sadowska. Tak nazywa się mieszkanka Wrocławia, która zdecydowała się na niecodzienną metamorfozę i wytatuowała sobie gałki oczne. Jednak po...

Close