Kanał Rss
Content
Wystawa ze zdjęciami Marilyn Monroe otwarta od 4 lipca
23 czerwca 2015

Fotografie Marilyn Monroe a także Anity Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Jane Fonda, Marlen Dietrich czy Elizabeth Taylor, których to zdjęć autorem jest Milton H. Green, wrocławianie będą mogli obejrzeć na specjalnej wystawie, która otwarta zostanie 4 lipca i potrwa do 15 sierpnia.

Wystawa składać będzie się ze 142 zdjęć, które zostały wykonane w drugiej połowie ubiegłego wieku, poczynając od lat 50. Oglądać będzie je można we Wrocławskim Centrum Kongresowym (Sala Wielofunkcyjna), codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 12.-18. Wstęp będzie bezpłatny. Oprócz zdjęć, w specjalnym foyer, dla zwiedzających dostępne będą również atrakcje, takie jak możliwość samodzielnego wykonania zdjęć czy nabycia pamiątek.

Ze zdjęciami Marilyn Monroe wiązały i wiążą się nadal bardzo duże kontrowersje. Fotografie kosztowały aż 6 milionów złotych, które władze wydały z publicznych pieniędzy. Kolejne środki wydane mają być na urządzenie muzeum, w którym wystawa mogłaby zagościć na stałe. Magistrat nie pozyskał jednak praw do kopiowania i odtwarzania dzieł Greena (np. nadruki z gwiazdami na kubkach, koszulkach, etc.). Decyzję o nabyciu zdjęć powszechnie skrytykowano.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Sikorski zrezygnował. Platforma proponuje Kidawę-Błońską jako nową marszałek sejmu

Radosław Sikorski już dwa tygodnie zapowiedział rezygnację z funkcji marszałka sejmu. Decyzja ta podyktowana była m. in. nagraniami z tak...

Close