Kanał Rss
Content
Wystawa sztuki „24H BRL/WRO”
23 listopada 2017

Potrwa jedynie 24 godziny i będzie prezentować szesnaścioro artystów skupionych głównie wokół Wrocławia i Berlina. Wystawa została zorganizowana przez Krupa Gallery, nową inicjatywę w świecie sztuki, która na przełomie 2018 i 2019 roku otworzyć swoją przestrzeń w lokalu przy wrocławskim Runku. Za koncept wydarzenia odpowiada Paulina Olszewska – kuratorka związana z Berlinem. Prace artystów będzie można oglądać tylko w sobotę 25 i niedzielę – 26 października w prywatnym mieszkaniu przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Wernisaż został zaplanowany na sobotę o godzinie 18.00.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

Wrocław, 23.11.2017

Formuła została już wypróbowana przez Paulinę Olszewską podczas wydarzenia 24H BRL/WAW, które odbyło się w październiku w Warszawie. Opiera się ona na krótkotrwałym, ale bardzo intensywnym działaniu artystycznym. Od sobotniego wieczoru, 25.11.2017 do niedzielnego wieczoru 26.11.2017 przestrzeń starego, dawno nieremontowanego mieszkania w klimatycznej kamienicy zamieni się w wystawę prezentującą szesnastu artystów związanych z Berlinem i Wrocławiem.

„Sam charakter mieszkania, z resztkami umeblowania z lat 60. oraz 70. nada wystawie specyficznego wyrazu. Mieszkanie zmieni się w swoistą “wunderkammer”, wypełnioną pracami nieoczywistymi, zaskakującymi albo powstałymi na styku różnych dyscyplin i często nieprzystających do siebie elementów. Dopełniać je będą zaś prace nawiązujące do atmosfery domu i codzienności domowego życia. Wszystko to sprawi, że podobnie jak w klasycznej “wunderkammer” odwiedzający będą mogli zagłębić się w świat pełen niewiarygodnych i zaskakujących osobliwości, niepozbawiony jednak i zabawnego czy humorystycznego charakteru.” – opisuje kuratorka wystawy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez KRUPA GALLERY przy wsparciu Goethe Institut e.V. Partnerem wydarzenia jest Biuro Festiwalowe Impart 2016, a patronatem objął je Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

 

Krupa Gallery to projekt Sylwii i Piotra Krupów – małżeństwa dolnośląskich przedsiębiorców, którzy sami posiadają pokaźny zbiór polskiej sztuki współczesnej. Pomysł na jego upublicznienie w specjalnie do tego przygotowanej galerii pojawił się w ich głowach jeszcze w 2015 roku. Teraz chcą go wprowadzić w życie i tym samym dać szerszej publiczności możliwość podziwiania światowej klasy dzieł polskich artystów tworzących po II wojnie światowej.  W remontowanym obecnie lokalu mieszczącym się w samym sercu miasta przy wrocławskim Rynku, na powierzchni prawie 900 m2 położonych na 3 poziomach, będzie można podziwiać dzieła m.in. Władysława Strzemińskiego, Andrzeja Wróblewskiego, Ryszarda Winiarskiego, Teresy Pągowskiej, Tadeusza Kantora, Aleksandra Kobzdeja, Teresy Rudowicz, Jana Berdyszaka, Tomasza Tatarczyka i wielu innych. Przewidziana jest też przestrzeń m.in. na wystawy czasowe prezentujące najnowsze trendy w sztuce oraz na międzynarodowe projekty i wydarzenia artystyczne. Krupa Gallery jest otwarta współpracę z instytucjami oraz utalentowanymi artystami z Europy Środkowej i Wschodniej. Otwarcie galerii jest planowane na przełom 2018 i 2019 roku.

 

Akcja artystyczna „24H BRL/WRO”

Miejsce: Wrocław, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11

Wernisaż: sobota 25 listopada o godzinie 18.00

Otwarte: sobota 18.00 – 22.00, niedziela 12.00-18.00

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Inteligentny Wrocław

Wrocław zajął 95. miejsce w rankingu 100 najinteligentniejszych miast świata. Tak przynajmniej wynika z raportu opublikowanego przez IESE Cities in...

Close