Kanał Rss
Content
Wrocław wyróżniony
15 czerwca 2018

Wrocław został wyróżniony w konkursie Smart City w kategorii miast powyżej 500 tys. mieszkańców. Doceniono uruchomioną na terenie miasta pierwszą w Polsce wypożyczalnię samochodów elektrycznych oraz wprowadzony niedawno nowy system dystrybucji biletów.

Jeśli chodzi o wypożyczalnię aut elektronicznych to Vozilla we Wrocławiu działa od drugiej połowy 2017 roku. Po mieście można poruszać się jednym z dwustu udostępnionych dla wszystkich chętnych pojazdów.

Nowy system dystrybucji biletów MPK działa trochę krócej, bo dopiero od 8 marca. Za jego opracowanie odpowiada Mennica Polska. Mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska przyszło się na tą okoliczność pożegnać z żółtymi kasownikami i automatami do sprzedaży biletów. Obecnie bilety można kupić i skasować w jednym urządzeniu – nowym kasowniku.

Niestety, wyróżniony system dystrybucji biletów nie działa bez zarzutu, o czym niejednokrotnie zdążyli przekonać się już mieszkańcy miasta.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Rekord w Aquaparku

Wrocławski Aquapark ma powody do zadowolenia. Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście, w zeszłym roku, pobiło swój własny, frekwencyjny...

Close