Kanał Rss
Content
Wejściówki na koncerty Festiwalu Jazztopad 2012
3 listopada 2012

 

KONKURS

Heo Yoon-Jeong, Aram Lee, Bracia Oleś

11 listopada, godz. 18:00

Do
wygrania

podwójna wejściówka

sala Filharmonii Wrocławskiej

O tym, jak wygrać, przeczytasz niżej

Zgłoszenia
do 08.11.2012

Zwycięzcą został… p. Piotr Adamiak

Rozdaliśmy Wam podwójną wejściówkę na koncert w ramach Festiwalu Jazztopad 2012.

11.11.2012, godz. 18:00, sala Filharmonii Wrocławskiej

 

Heo Yoon-Jeong, Aram Lee, Bracia Oleś: PREMIERA na zamówienie festiwalu

 

Heo Yoon-Jeong – geomungo

 

Aram Lee – daegum

 

Marcin Oleś – kontrabas

 

Bartłomiej Oleś – perkusja

 

Muzycy uprawiający sztukę zakorzenioną w tradycyjnej muzyce koreańskiej – Aram Lee i Heo Yoon-Jeong – wraz z czołowymi polskimi jazzmanami – braćmi Oleś – tworzą jedyne w swoim rodzaju dzieło. Na festiwalu Jazztopad  usłyszymy niespotykaną kooperację twórców nadzwyczaj kreatywnych – bracia Oleś wspólnie z Heo Yoon-Jeong i Aramem Lee zaprezentują sztukę muzyczną, która powstała przez wzajemne inspirowanie się swoją działalnością artystyczną. Muzycy z Dalekiego Wschodu grają na tradycyjnych koreańskich instrumentach, które powstały kilkanaście wieków temu – geomungo jest rodzajem cytry, a daegum rodzajem fletu poprzecznego. Jest to niewątpliwie wyjątkowy projekt, ponieważ przełamuje granice między odległymi kulturami i językami muzycznymi.

 

Heo Yoon-Jeong, wybitna artystka geomungo związana z Tori Ensamble i Sangsang Ensemble, z powodzeniem łączy rodzimą sztukę muzyczną z wpływami muzyki współczesnej i awangardowej. Odebrała ona gruntowne wykształcenie w zakresie tradycyjnej muzyki koreańskiej na uczelniach w Seulu. Prowadzi również działalność dydaktyczną. Koncertowała z takimi artystami jak kompozytor Stephan Micus, czy zespołami: San Jose Chamber Orchestra czy KBS Korean Traditional Music Orchestra. Przez szereg lat pełniła funkcję koncertmistrza Seoul Metropolitan Korean Music Orchestra. Jej osiągnięcia uhonorowano przyznaniem artystce elitarnego stypendium Asian Cultural Council.

 

Marcin i Bartłomej Oleś – najlepsza sekcja rytmiczna w Polsce („rytmiczny dream team” – „JazzZeitung”) – nazywani są „największym skarbem polskiego jazzu XXI wieku” („Dziennik”). Zarówno ten pierwszy – kontrabasista, jak i drugi, który gra na perkusji, obok jazzu studiował również w „klasycznych” klasach Akademii Muzycznych. Bracia skłaniają się do stwierdzenia, że raz bliżej im było do jazzu, raz do muzyki kameralnej, czy współczesnej, ale zawsze najbliżej do tej improwizowanej. Poza występowaniem w kameralnych składach często dzielą scenę z gwiazdami światowego jazzu – Kennym Wernerem, Davidem Murrayem, Erikiem Friedlanderem, Kenem Vandermarkem, Chrisem Speedem czy Williamem Parkerem. Ponadto poświęcają się komponowaniu – również dla potrzeb filmu i teatru, tworzą też autorskie projekty muzyczne.

 

Muzycy z Korei Południowej poprowadzą warsztaty tradycyjnej muzyki koreańskiej. Odbędzie się również panel dyskusyjny, na który zapraszamy wszystkich zainteresowanych jazzem i tradycyjną muzyką Korei.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Znak pamięci dla Polaków na Kresach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Odra-Niemen organizuje zbiórkę świątecznych paczek dla polskich kombatantów znajdujących się obecnie za naszą wschodnią granicą....

Close