Kanał Rss
Content
Wejściówki na koncerty Festiwalu Jazztopad 2012
29 października 2012

 

KONKURS

Geomungo Factory / Miyeon & Park

10 listopada, godz. 19:00

Do
wygrania

podwójna wejściówka

sala Filharmonii Wrocławskiej

O tym, jak wygrać, przeczytasz niżej

Zgłoszenia
do 08.11.2012

Zwycięzcą została pani Małgorzata Przeradzka

Rozdaliśmy naszym czytelnikom podwójną wejściówkę na koncert w ramach Jazztopad 2012.

10.11.2012, godz. 19:00, sala Filharmonii Wrocławskiej

Miyeon & Park

 

Miyeon – fortepian

 

Park Je Chun – instrumenty perkusyjne

 

Muzycy duetu opierają swoją sztukę na rodzimej tradycji muzycznej. Dźwięki muzyki koreańskiej łączą z jazzem i zachodnią muzyką współczesną. Niewątpliwie pozostają pod wpływem free jazzu; można stwierdzić, że na scenie muzycznej Korei Południowej są pionierami free improvisation. Zarówno Miyeon, która gra na fortepianie, jak i perkusista Park odebrali akademickie wykształcenie muzyczne na kierunkach muzyka współczesna oraz kompozycja. Poświęcili się również studiowaniu kultury muzycznej swojego kraju, w szczególności muzyki szamańskiej, Pansori i Samulnori. Łącząc wspomniane światy muzyczne ze współczesnym jazzem, tworzą jedyny w swoim rodzaju styl. Swą nowatorską muzykę przedstawiają nie tylko w swoim kraju –koncertują z powodzeniem na całym świecie. Duet nagrodzony został wieloma krajowymi nagrodami – uzyskał Korean Music Award za najlepszy album crossover i najlepszą płytę z muzyką instrumentalną, a w plebiscycie magazynu „Jazz People” nagrania zespołu znalazły się w top 10 jazzu koreańskiego XXI wieku.

 

Geomungo Factory

 

Yoo Mi-Young – geomungo

 

Lee Jeong-Seok – geomungo

 

Jeong Ein-Ryoung – geomungo

 

Kim Sun-A – gayageum

 

Czterech młodych muzyków spotkało się w 2007 roku i postawiło sobie za cel pokazanie słuchaczom na całym świecie fascynujących dźwięków tradycyjnego koreańskiego instrumentu geomungo. Jest to swego rodzaju cytra, której powstanie datuje się na IV wiek. Dla realizacji swoich artystycznych wizji muzycy powołali do życia nowe typy tego instrumentu, tj. elektryczne geomungo, wiolonczelę geomungo, mini geomungo (przypominające gitarę) czy ksylofon geomungo. Stworzyli tym samym, jak wskazuje nazwa zespołu, swoistą fabrykę współczesnego geomungo. „Produkują” oni sztukę ze wszech miar ciekawą, bo nie ograniczającą się do określonych stylów czy konwencji. Zespół prezentuje niezwykle kreatywną, wręcz eksperymentalną muzykę o różnorodnej ekspresji pochodzącej z wielu tradycji – tych wschodnich i zachodnich. Medytacyjną oraz duchową istotę koreańskiej kultury muzycznej łączy z wpływami muzyki otaczającej go współcześnie. Innowacyjność działań artystycznych Geomungo Factory sprawia, że zespół stanowi jeden z najciekawszych głosów awangardy i rodzimej tradycji koreańskiej sceny muzycznej.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Jazztopad 2012

Jazz to muzyka, która w ciągu ponad 100 lat swojego istnienia wyewoluowała w najrozmaitszych kierunkach, stając się źródłem i częścią...

Close