Kanał Rss
Content
We Wrocławiu znów sypnie piachem!
1 lutego 2013

31 stycznia 2013 we wrocławskim klubie Alive swoje miejsce znajdą zwolennicy gatunków stoner, sludge i post-rock/metal. Drugą edycję koncertu Desert Carnival uświetnią cztery kapele: Fleshworld, PurpleHaze Ensemble, Blank Faces oraz Entropia.

Po pierwszej, zakończonej sukcesem, edycji koncertu Desert Carnival organizatorzy tego event’u bardzo szybko postarali się o kolejne emocje dla sympatyków ciężkich, bagnistych brzmień. Pustynny Karnawał we wrocławskim klubie Alive odbędzie się po raz drugi 31 stycznia. – Pierwsza edycja dodała nam sporo sił i entuzjazmu. Upewniliśmy się, że we Wrocławiu jest zapotrzebowanie na tego typu gatunki muzyczne, dlatego naszym celem stało się zapełnienie tej niszy – powiedział odpowiedzialny za organizację i promocję wydarzenia, Adrian Kowalczyk.

Pierwszy koncert obfitował w stonerowe brzmienia. Przed wrocławską publicznością w listopadzie ubiegłego roku zagrały: Vagitarians (Warszawa), Pigs in Tank (Rybnik), O.D.R.A oraz 71 Ton Man (obie kapele z Wrocławia). Edycja druga zapowiada się bardziej rockowo. Organizatorzy zapewnili doborowe towarzystwo:

Fleshworld (Kraków) – utwory tego składu to wypadkowa nostalgicznego post-metalu, ambientowych sampli oraz podróży w jeszcze cięższe strony muzyki. Fleshworld inspiruje się dokonaniami: Deftones, Isis, Opeth czy Deathspell Omega. Na początek 2013 roku zespół planuje wydanie debiutanckiego albumu;

PurpleHaze Ensemble (Kraków) – powstał na gruzach PurpleHaze grającego niegdyś w klimatach „okołostonerowych”. W ramach hołdu dla dawnych czasów całe instrumentarium przelano na setkę podczas jednodniowej sesji nagraniowej. Krakowianie kończą aktualnie nagrywać płytę, która wyjdzie na świat pod koniec stycznia;

Blank Faces (Wrocław) – kapela powstała na początku 2010 roku we Wrocławiu. Muzyka oscylująca wokół post-rocka i post-metalu inspirowana jest dokonaniami takich kapel, jak: Cult Of Luna, Neurosis, Isis czy Tides From Nebula.

Entropia (Oleśnica) – to powstały jesienią 2007 roku zespół grający mieszankę black- i post-metalu. Premiera debiutanckiego albumu planowana jest na początek 2013 roku. Za sound odpowiedzialny jest Jakub Mańkowski z Sounds Great Promotion Studios, twórca brzmień m.in.: Blindead, Behemoth czy Obscure Sphinx.

– Wychodząc naprzeciw sugestiom, które pojawiły się po poprzedniej edycji, na drugi koncert umożliwiliśmy kupno biletów  w przedsprzedaży. Można je od grudnia dostać w klubie Alive, albo zakupić on-line na naszej stronie internetowej – poinformował Irek Zasadni, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 10 zł. W dniu koncertu trzeba będzie zapłacić za nie o 5 zł więcej. Impreza odbędzie się 31 stycznia we wrocławskim klubie Alive, przy ulicy Kolejowej 12 (pod nasypem). Pierwszy zespół zagra o godzinie 19.00.

Zespoły: Fleshworld, Purple Haze Ensemble (obie kapele z Krakowa), Blank Faces (Wrocław), Entropia (Oleśnica)
Data: 31.01.2013
Godzina: 19:00
Miejsce: Klub Alive – Wrocław – ul. Kolejowa 12 (nasyp kolejowy)
Bilet: 10/15 PLN (przedsprzedaż/w dniu koncertu)
Więcej na: www.desertcarnival.pl, www.facebook.com/desertcarnival

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 3 , Średnia: 3.33 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wejściówka na koncert oratoryjny 8 lutego – rozdana!

  KONKURS Koncert oratoryjny 8 lutego, godz. 19:00 Do wygrania podwójna wejściówka sala Filharmonii Wrocławskiej O tym, jak wygrać, przeczytasz...

Close