Kanał Rss
Content
Walentynkowy sprzeciw
15 lutego 2017

14 lutego nie tylko we Wrocławiu, ale również w innych większych miastach Polski odbył się wyjątkowy sprzeciw wobec przemocy. Około stu kobiet zatańczyło na Rynku w ramach akcji sprzeciwiającej się gwałtom na randkach.

Wystąpienie miało zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy, jaką odczuwają i jakiej przede wszystkim doświadczają nastolatki będąc w związkach. Jak podają „Gazecie Wrocławskiej” kobiety, które wystąpiły na Rynku, w przestrzeni publicznej nie ma mowy o dyskusji na temat tego, jakiego typu związki zawierają ze sobą młodzi ludzie. Przemoc fizyczna, wykorzystywanie seksualne, gwałty na randkach to tylko niektóre z problemów, poruszanych podczas wtorkowego protestu. Protestantki domagały się przede wszystkim programów profilaktycznych, zapobiegających nadużywaniom seksualnym oraz wprowadzenia do szkół kursów uwrażliwiających nauczycieli na problem stereotypowego podejścia do postrzegania ról płciowych.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocław nie dopłaci do in vitro

Decyzją Rady Miasta odrzucono uchwałę wprowadzającą program dofinansowania in vitro. Za finansowaniem było 14 radnych, przeciw - 20.

Close