Kanał Rss
Content
W hołdzie Magdalenie Abakanowicz
23 czerwca 2017

Od piątku (23 czerwca) , w Galerii dworcowej można podziwiać wystawę poświęconą twórczości niedawno zmarłej, awangardowej artystki Magdaleny Abakanowicz. Wystawa zatytułowana „Ślady istnienia. W hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz” potrwa do 25 sierpnia.

Jak czytamy na stronie artlibra.pl: „Fundacja All That Art! Wrocław, Biuro Wrocław 2016, European ArtEast Foundation London, we współpracy z Magdalena Abakanowicz Studio, ma przyjemność prezentować Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930 – 2017), wystawę retrospektywną dzieł jednej z najwybitniejszych artystek awangardowych Europy Wschodniej XX wieku, znanej z wykorzystywania tkaniny, jako materiału do rzeźb.

Od 23 czerwca do 25 sierpnia 2017 roku w Galerii Dworcowej na Dworcu Wrocław Główny, oraz w przestrzeniach miejskich zaprezentowanych zostanie ponad sto rzeźb i rysunków stanowiących przekrój twórczości Magdaleny Abakanowicz, pochodzących z jej prywatnych zbiorów.

Niezwykły duet kuratorski Mariusza Hermansdorfera oraz Marii Rus Bojan daje doskonałą podstawę do wnikliwego spojrzenia na te wyjątkową postać świata sztuki, ale tez odkrycia Magdaleny Abakanowicz, jako kobiety, artystki, Polki”. (fot. CC//WikimediaCommon//Radomil)

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
American Cars Mania 2017

Wystawa pojazdów amerykańskich we Wrocławiu. W piątek 23 czerwca, w godzinach 16.30 – 19.30 na Rynku we Wrocławiu od strony...

Close