Kanał Rss
Content
Upały nie ustępują. Czekają nas dalsze ograniczenia w dostawach prądu
11 sierpnia 2015

Fala upałów nie opuszcza Polski. Wczoraj na terenie niemal całego kraju wprowadzono dwudziesty poziom zasilania. Część fabryk musiała przerwać pracę, w galeriach handlowych wyłączono zaś klimatyzacje, a niektóre hipermarkety zostały nawet zamknięte. Wszystko to spowodowane jest zwiększonym zużyciem prądu. W dodatku w rzekach i jeziorach jest rekordowo niski poziom wód, a elektrownie potrzebują ich do chłodzenia.

Spokojni o dostawy prądu mogą być odbiorcy indywidualni oraz obiekty wrażliwe, takie jak szpitale. Jednak na terenie całego kraju, ograniczenie dostaw objęło wczoraj blisko 1600 firm. Wszystko przez wprowadzenie dwudziestego poziomu zasilania. Im jest on większy, tym przerwy w dostawie energii dotyczyć będą większej liczby podmiotów i będą bardziej dotkliwe.

PSE, czyli operator systemu przesyłowego w Polsce zakomunikował, że dzisiaj poziom zasilania od godz. 10. do 17. wynosić będzie dziewiętnaście, zaś od godz. 17. do 22 – siedemnaście. Oznacza to mniejsze niż wczoraj przerwy w dostawie prądu, jednak nadal dla największych przedsiębiorstw będą one odczuwalne.

We Wrocławiu rzadziej kursować będą tramwaje. MPK szacuje, że na trasy nie wyjedzie co piąty pojazd. Z kolei w galeriach handlowych należy spodziewać się wyłączonych ruchomych schodów, przygaszonego światła i obniżonej wydajności klimatyzacji.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Problemów z Romami ciąg dalszy

Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest "głęboko zaniepokojona" sposobem niedawnej likwidacji koczowiska Romów we Wrocławiu. Podkreśla, że w takich sprawach należy...

Close