Kanał Rss
Content
Targi KAMIEŃ 2014 już za nami!
17 listopada 2014

Wybuchy wulkanu, „uczniowie Michała Anioła” na żywo, oraz profesjonalne aranżacje z wykorzystaniem kamienia naturalnego. To tylko niektóre z atrakcji targów KAMIEŃ 2014, które odbyły się w dniach 6 – 8 listopada br. Hala Stulecia przez 3 dni wypełniona była pasjonatami kamienia – obecnych było blisko 130 wystawców, których prezentowana oferta przyciągnęła ponad 4,5 tys. Zwiedzających.

 

Od momentu otwarcia Targi ruszyły pełną parą. Wrocławskie spotkanie branży kamieniarskiej zgromadziło zainteresowanych nie tylko z Polski, ale również i z zagranicy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się program wydarzeń towarzyszących „KAMIEŃ i edukacja”. Współtwórcy programu – specjaliści z branży oraz wykładowcy i absolwenci Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, przygotowali porządną dawkę praktycznej wiedzy, która okazała się interesująca nie tylko dla profesjonalistów. Po raz pierwszy na Targach zaprezentowali  się „uczniowie Michała Anioła” z Technikum Sztukatorstwa i Kamieniarstwa Artystycznego z Sandomierza. Przez trzy dni Targów można było również podziwiać co można stworzyć z prostej bryły kamienia – swoje umiejętności zaprezentował Rzeźbiarz Jerzy Zysk. Niecodziennym punktem programu dla amatorów mocnych wrażeń były niewątpliwie pokazy wybuchu wulkanu, poprzedzone warsztatami geologicznymi „Czy skała może mieć pH’a?”. Podczas ostatniego dnia targów KAMIEŃ zainteresowani mogli skorzystać z fachowego, bezpłatnego doradztwa Pogotowia Projektowego w zakresie aranżacji wnętrz  lub wybrać się na multimedialną wycieczkę „Cuda w kamieniu” i poznać nowe oblicze Wrocławia. Dla miłośników biżuterii gratką była Giełda Minerałów i Biżuterii, która zachwyciła Zwiedzających m.in. nietypową biżuterią z granitu.

„Targi KAMIEŃ – 23 lata razem…” to przygotowana przez Organizatora wystawa, która zabrała Gości w sentymentalną podróż i pozwoliła im poczuć klimat dotychczasowych edycji targów KAMIEŃ. Atrakcji dopełniło specjalne widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia.

Pierwsze wrażenia Wystawców, licznych Gości i Organizatora były bardzo pozytywne – impreza z miejsca zyskała miano udanej i dynamicznej. Powrót targów branży kamieniarskiej do Wrocławia okazał się niewątpliwym sukcesem. Kolejna edycja już w listopadzie 2015 roku, a Organizator z pewnością zadba o to, by obfitowała w jeszcze więcej atrakcji.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Nowy pomnik we Wrocławiu

Wojciech Korfanty był posłem, przywódcą Powstań Sląskich oraz wielkim patriotą. Przez pięć lat studiował na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszkańcy miasta postanowili...

Close