Kanał Rss
Content
Szczególne dni!
30 października 2015

Przed nami Święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. To, tradycyjnie, momenty zadumy, w których odwiedzamy swoich przodków. Święta ważne dla wszystkich Polaków.

Jak co roku wielu z nas wybierze się poza granice swojego miasta, by odwiedzić groby przedstawicieli naszej rodziny, którzy są już na tamtym świecie. Będziemy mogli powspominać ich, przypomnieć sobie jak ważnymi ludźmi dla nas byli, jak wiele dobra wnieśli w nasze życie, choć często relacje rodzinne mogły być przecież trudne.

W tym dniu, redakcja „Słowa” ma dla Państwa dwa apele.

Pierwszy to ten, o którym tak wiele słychać w ostatnich latach. Podczas podróży i rodzinnych wizyt, pamiętajcie Państwo o trzeźwości, która jest przecież bardzo istotna, jeśli chodzi o bezpieczną podróż przez polskie drogi. Niech nam jej nie zabraknie – i obyśmy cało wrócili do domu, szczęśliwie wspominając te wyjątkowe dni.

Drugi to prośba o wspieranie różnorakich inicjatyw i zbiórek na polskich cmentarzach – szczególnie tych, które przywracają pamięć o polskich bohaterach historycznych wojen, a także tych, których groby, a także – niestety, w wyniku takiej a nie innej, współczesnej polityki państwa polskiego – potomkowie i bliscy, znajdują się daleko od ojczyzny, na przykład na bezkresnych stepach wschodu, gdzie zagnała ich historyczna zawierucha.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Janicki i Dutkiewicz

W dniu dzisiejszym wrocławski sąd rozpatruje sprawę jaką Rafałowi Dutkiewiczowi wytoczył jego były współpracownik i niegdysiejszy wiceprezydent Wrocławia – Michał...

Close