Kanał Rss
Content
Syndyk Fagora złożyła rezygnację
15 kwietnia 2015

Teresa Kalisz, będąca dotychczas syndykiem znajdującego się w stanie upadłości zakładu Fagor, złożyła dzisiaj rezygnację z tej funkcji. Rada wierzycieli Fagora zdecydowała natomiast, że sprzeda majątek zakładu niemieckiemu Boschowi.

Kalisz nie zgadzała się na sprzedaż fabryki niemieckiemu koncernowi, bo jej zdaniem proponował on zbyt niską cenę. Chodziło o 90 milionów złotych, podczas gdy syndyk oczekiwała kwoty 120 milionów. Teresa Kalisz dzisiaj złożyła rezygnację, jednak wczoraj sąd sam postanowił odsunąć ją od obowiązków i nałożyć na nią karę 30 tys. złotych za opóźnianie sprzedaży zakładu.

Teraz proces ten ma poprowadzić Anna Łukaszun, zastępca syndyka. Zgodę na sprzedaż wyraziła dzisiaj rada wierzycieli. W sobotę mija ostateczny termin na podpisanie umowy z Boschem. Obecnie w Fagorze pracuje około 800 pracowników. Są oni na wypowiedzeniu, a ich kontrakty kończą się 30 kwietnia.

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Sportowy flesz – 13 kwietnia

Miniony weekend był obfity w rozgrywki z udziałem wrocławskich drużyn. Emocji dostarczyli nam m. in. żużlowcy Betardu Sparty, siatkarki Impelu...

Close