Kanał Rss
Content
Święto jednośladów
30 maja 2014

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Wrocławskiego Święta Rowerzysty, które jest największą, niesportową rowerową imprezą w regionie. Kolejny już raz impreza odbywać się będzie pod wspólnym sztandarem Święta Cyklicznego w dużych miastach w Polsce. Jak co roku rowerzyści wezmą udział w Szykownym Peletonie ulicami Wrocławia, który dojedzie na miejsce Bajk-Pikniku. Do wygrania wiele nagród, w tym rowery.

W Polsce rower wciąż jeszcze jest jednoznacznie kojarzony ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy.

Organizatorzy chcą popularyzować ideę przestrzeni, po której można wygodnie i szybko się przemieszczać, w której hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, oddycha się czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły.

W ubiegłym roku w peletonie jechało niemal 3,5 tys. osób. Liczba użytkowników roweru we Wrocławiu stale rośnie, a wielki Szykowny Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa.

Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem. W peletonie pojedzie z nami również Luca Battiston – włoski artysta, konstruktor trójkowołego soundsystemu stworzonego tak, aby zagłuszać szum ulicy.

Na rowerzystów, jak co roku czekają konkursy z nagrodami, darmowy warsztat rowerowy Dra Bike’a, punkt znakowania rowerów przez policję, atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne sprzedające pyszne jedzenie, oraz liczne stoiska rowerowych wystawców. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike’ów.

Zlot ma za zadanie ułatwić dojazd do centrum osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także osobom ceniącym sobie towarzystwo innych rowerzystów! Wzorujemy się tu na berlińskim Sternfahrcie i na tradycyjnym zlocie Szczecińskim.

W tym roku rowerzyści zjadą się z czterech kierunków: Siechnic, Psiego Pola, Leśnicy oraz z Karłowic.

Organizatorem jest stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa na zlecenie i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Więcej informacji:

http://rowerowy.wroclaw.pl/swieto/

 

Góral do wygrania!

Rower marki Specialized model Hardrock Sport, koła 26″ w kolorze czerwonym, o wartości 2099zł, ufundowany przez sklep rowerowy IM-Motion.

By wygrać należy:

  1. wymyślić slogan reklamowy, który zawierać będzie w sobie nazwę IM-Motion i wysłać go na nasz adres: wro.swieto@gmail.com, w tytule maila wpisując: “konkurs Im-Motion”.
  2. Polubić fanpage Wrocławskie Święto Rowerzysty.
  3. Wziąć udział we Wrocławskim Święcie Rowerzysty 8 czerwca 2014r., bowiem podczas Bajk-Pikniku w Parku Tołpy zostanie ogłoszony zwycięzca bądź zwyciężczyni!

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 czerwca do godziny 12:00.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dziś Masa Krytyczna

O g. 18 na pl. Bema zaroi się od rowerzystów. Całe zamieszanie będzie spowodowane comiesięcznym przejazdem przez Wrocław Masy Krytycznej....

Close