Kanał Rss
Content
Skuteczna izolacja dachu
14 maja 2012

Nawet najlepsze ocieplenie ścian zewnętrznych budynku nie zda egzaminu,
jeśli budując własne cztery kąty nie zadba my o odpowiednią izolację termiczną
stropu. Bo to właśnie przez dach ucieka z domu najwięcej ciepła.
Praw fizyki nie zmienimy. Na szczęście jest na to skuteczny sposób.

Szukając odpowiednie go materiału izolacyjnego, większość inwestorów kieruje się wyłącznie wartościami współczynników przewodzenia i przenikania ciepła oraz oporu cieplnego. Zgodnie z wynikami badań niezależnego laboratorium AEC, te współczynniki wpływają tylko na 18 procent skuteczności izolacji. Ponad 80 procent sukcesu to szczelność i odpowiednio mały stopień konwekcji, czyli zdolności do przemieszczania się pod wpływem różnicy temperatur mas powietrza w warstwie termoizolacji.

Bliska ideału

Jak donoszą specjaliści, osiągnięcie 100-procentowej efektywności z różnych względów jest niemożliwe. Ale w przypadku maksymalnych wartości współczynników cieplnych oraz wysokiej szczelności i dobrego wyniku konwekcyjne go, najlepsi producenci na rynku z powodzeniem osiągają wyniki na poziomie ponad 90-procentowej efektywności.  Światowy lider, kanadyjska firma Icynene może pochwalić się izolacją bliską ideału – charakteryzującą się 98-procentową skutecznością. W czym tkwi sekret? Chodzi o materiał używany do izolacji. To wysokiej klasy – lekka pianka poliuretanowa. Chociaż podobne materiały są stosowane w budownictwie od lat 30. ubiegłego wieku, dopiero Kanadyjczycy dopracowali technologię niemal do perfekcji. Firma Icynene pro dukuje pianki otwartokomórkowe o wyjątkowych właściwościach. Dzięki nim powłoka izolacyjna jest paroprzepuszczalna, a zarazem prawie nie chłonie wo dy. W połączeniu z dużą elastycznością i niską przepuszczalnością powietrza daje to efekt membrany zatrzymującej ciepło wewnątrz, ale równocześnie oddychającej – tłumaczy Grzegorz Miketiuk z  firmy DOMOTERM.

Zasada działania skutecznej izolacji piankowej jest podobna do kurtek i namiotów alpinistycznych. One tak że nie powstają głównie w oparciu o wysoki współczynnik oporu dla przewodzenia ciepła, ale przede wszystkim charakteryzuje je wysoka paroprzepuszczalność i szczelność. Dzięki temu zapewniają ciepło, brak zawilgoceń i komfort funkcjonowania wewnątrz.

Bezpieczna dla zdrowia

Wykonanie izolacji piankowej jest proste i szybkie dla odpowiednio wyposażonej, przeszkolonej i gwarantującej reżim technologiczny firmy. Materiał natryskuje się bezpośrednio na izolowaną powierzchnię. Dzięki wysokiej przyczepności, podłożem może być praktycznie każdy materiał stosowany w budownictwie. W ciągu jednego dnia można wykonać nawet do 400 m2 izolacji, natryskując jednorazowo do 20 cm powłoki. Ze względu na zdolność ponad stukrotnego rozrostu, mamy pewność, że izolacja będzie w stu procentach szczelna. Nie ma mowy o tworzeniu się mostków termicznych nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Po wyschnięciu pianka jest elastycz na, nie pęka i nie odrywa się od konstrukcji, a to bardzo istotne, bo przecież konstrukcja dachu wciąż „pracuje” – tłumaczy Grzegorz Miketiuk.
Warto dodać, że otwartokomorowa pianka Icynene posiada również doskonałe właściwości dźwiękochłonne. Zastosowana również do izolacji konstrukcji szkieletowych, domów drewnianych i energooszczędnych oraz ścian działowych, znacznie podnosi komfort użytkowania budynku. Kanadyjska pianka jest bezpieczna dla zdrowia. Nie sprzyja rozwojowi pleśni, nie emituje żadnych szkodliwych związków, pyłów, zapachów i alergenów. Nie zawiera związków rakotwórczych, jest obojętna dla powłoki ozonowej, dlatego można ją stosować w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy i osoby chore na astmę. Jako jedna z nielicznych jest rekomendowana przez stowarzyszenie A.M.I.C.A dla osób z wymienionymi problemami zdrowotnymi. To prawdopodobnie najlepsza izolacja na rynku – ocenia właściciel firmy DOMOTERM.

Dożywotnia trwałość!

Izolacja Icynene podbiła już rynki kanadyjski i amerykański, a od ubiegłego roku dostępna jest już w całej Polsce, gdzie zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Autoryzowany Wykonawca grupy SkutecznaIZOLACJA, firma DOMOTERM nie ma wątpliwości, że szybko stanie się hitem i u nas. – W odróżnieniu od tradycyjnych ociepleń, na czele z wełnianymi, jej skuteczność jest dożywotnia. Nasz system nie dość, że jest trwały i przyjazny, to jeszcze pozwala oszczędzić do 70 proc. kosztów ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie – przekonuje Grzegorz Miketiuk.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Goście z Portugalii w Oleśnicy

W ostatnich dniach Oleśnicę odwiedziła grupa muzealników, archiwistów, bibliotekarzy i artystów z Portugalii. 11 maja trzydziestu zagranicznych gości zwiedziło kryptę...

Close