Kanał Rss
Content
Remis Śląska z Pogonią. Wrocławianie zdobyli pierwsze “oczko”
27 lipca 2015

Wyjazdowe spotkanie Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin zakończyło się wynikiem 1:1. To pierwszy punkt wrocławian w nowym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Drużyna z Dolnego Śląska nie odniosła zwycięstwa już od 4 spotkań i na pewno nie może uznać początku sezonu za udany.

Bramki w Szczecinie padały w drugie odsłonie spotkania. W 58′ minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Podanie w pole karne wykorzystał Łukasz Zwoliński, który ograł Kokoszkę oraz Celebana i płaskim strzałem zdobył gola. Mariusz Pawełek był przy tym strzale bez szans. Bierny dotąd Śląsk ożywił się po stracie bramki i ruszył do ataku. Poskutkowało to wyrównaniem w 72′ minucie. Po składnej akcji piłkarzy z Wrocławia, w której udział brali Kiełb, Biliński i Flavio, w sytuacji sam na sam znalazł się Pich, który ustalił wynik spotkania.

To pierwszy punkt wrocławian w tym sezonie. W poprzedniej kolejce Śląsk na własnym stadionie przegrał z Legią Warszawa 1:4. Wcześnie podopieczni Tadeusza Pawłowskiego odpadli z eliminacji Ligi Europy. W drugiej rundzie lepszy okazał się od nich szwedzki IFK Goteborg (0:0 oraz 2:0).

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)