Kanał Rss
Content
Prof. Ponikowski jednym z najlepszych naukowców na świecie
8 marca 2016

Profesor Piotr Ponikowski znalazł się na liście “Najbardziej Wpływowych Umysłów Naukowych Świata”.

Wrocławski uczony jest jednym z 3 tysięcy naukowców, którzy znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Thomas Reuters, który przygotowywał zestawienie przeanalizował prace badawcze opublikowane w latach 2003-2013 i na jej podstawie sporządził listę, która dzieli się na kilka kategorii. Oprócz chemii, matematyki i inżynierii, znalazło się także miejsce na naukowców z dziedziny nauk komputerowych czy ekologów. – To pierwszy raz, gdy znalazłem się w tym rankingu. To duże wyróżnienie (..) warto pokazywać sukcesy polskiej nauki, które osiągane są przy ograniczonym budżecie – mówił w rozmowie z TVN24 prof. Piotr Ponikowski.

Profesor Piotr Ponikowski, to  polski kardiolog, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego zainteresowania badawcze obejmują głównie takie zagadnienia jak: niewydolność serca (badania kliniczne i eksperymentalne), choroba wieńcowa, arytmia serca.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 1 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Chcą dalej szukać “złotego pociągu”

6 marca odbył się pierwszy happening "Koniec tych podziemnych ciuciubabek", który wyrażał poparcie dla dalszego poszukiwania "złotego pociągu".

Close