Kanał Rss
Content
Pomysł na majówkę
30 kwietnia 2014

Wyjątkowa impreza winiarska odbędzie się już za pare dni w malowniczym miasteczku Mikulov na południu Moraw. Podczas jarmarku, który odbędzie się w sobotę 3 maja 2014, na gości czeka aż 835 próbek wina i ciekawy program, między innymi mistrzostwa Republiki Czeskiej w nabieraniu wina z beczki na czas, międzynarodowy przegląd najsmaczniejszych zup z kociołków, degustacje wina ze studni winnej, muzyka na żywo i wiele innych atrakcji.

Jarmark otwiera sezon turystyczny w zabytkowym południowomorawskim miasteczku winiarskim. Jedną z atrakcji turystycznych Mikulova jest pałac, dawniej własność Liechtensteinów, później Dietrichsteinów. W czasie ich panowania otrzymał on swój obecny wygląd. Do najciekawszych miejsc w pałacu należy biblioteka i sala przodków. Obecnie pałac jest siedzibą Muzeum Regionalnego. W tutejszej piwnicy znajdziemy największy rarytas muzeum – wielką beczkę na wino z roku 1643, o pojemności 1014 hektolitrów (135 tysięcy butelek), należącą do największych w Europie.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Targi majowe dla mam i dzieci

Targi matki i dziecka to wyjątkowa okazja nie tylko dla kobiet spodziewających się dziecka, ale i rodziców maluchów. Oferta skierowana...

Close