Kanał Rss
Content
Politechnika stworzy piękny bulwar nad Odrą [zdjęcia]
20 sierpnia 2015

W kwietniu przyszłego roku oddany do użytku ma zostać bulwar nad Odrą, na wysokości budynku C13 (Wybrzeże Wyspiańskieg0). Politechnika w jego budową zainwestować ma 5 milionów złotych. Zobacz, jak nabrzeże będzie wyglądać za niespełna rok.

W środę PWr podpisała umowę z wykonawcą. Pierwsze prace wystartują już niebawem, a będą one polegać na wzmocnieniu wybrzeża rzeki. Ten etap budowy skończy się jeszcze przed okresem zimowym. Co powstanie w ramach tej inwestycji? Przedstawiciele politechniki mówią o pomostach, utwardzonych ścieżkach, dwóch pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej, a także o piaszczystej plaży, placu dla wioślarzy, ławkach i stojakach dla rowerów. Nie zabraknie również oświetlenia.

Politechnika Wrocławska z modernizacją nadodrzańskich nabrzeży ma zresztą znacznie poważniejsze plany i na pewno nie będzie to ostatnia modernizacja, jakiej uczelnia podejmie się w najbliższym czasie. Władze PWr chcą, by już na wiosnę przyszłego roku rozpoczęły się prace na odcinku od budynku H-14 do jazów.

Prężnie rozwijająca się uczelnia, która uznawana jest za najlepszą techniczną szkołę wyższą w Polsce (a czwartą w ogóle), inwestuje nie tylko we własny rozwój i swoich studentów, ale również otaczający ją teren i środowisko. To bardzo mądre i szczytne działania, miejmy tylko nadzieję, że podobne podejmie również miasto i nie będzie musiało być wyręczane przez inne podmioty.

Oto wizualizacje nabrzeża na Wybrzeżu Wyspiańskiego, na wysokości budynku C-13 (popularny “serowiec”):

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Brakuje krwi we Wrocławiu. W czwartek specjalna zbiórka

Zapasy krwi we wrocławskim centrum krwiodawstwa są na wykończeniu. Organizacja ta informuje, że najbardziej potrzebne są grupy A Rh-, AB...

Close