Kanał Rss
Content
Odwaga ratuje życie. Nowa akcja Rzecznika Praw Dziecka
30 czerwca 2015

Rzecznik Praw Dziecka, w związku ze rozpoczynającymi się wakacjami, zaprezentował serię spotów, które promują rozwagę i podejmowanie dobrych decyzji przez młodzież. Filmiki dotyczą m. in.: kradzieży, kąpania się w miejscach niedozwolonych, wchodzenia do zawalających się budynków, zostawiania dzieci w samochodzie czy też podróży z nieznajomym.

– Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Przez całe lato, dzieciom i młodzieży przypominać będzie o tym nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie” – pisze RPD Marek Michalak.

Akcja społeczna zaprezentowana jest poprzez główny spot oraz inne towarzyszące mu. Przedstawiają one różne sytuacje, w których nieodpowiednie zachowania i brawura prowadzą do tragedii. Później oglądamy jednak inny rozwój sytuacji, jaki ma miejsce wtedy, gdy jedna z osób podejmuje rozważną decyzję, ratując przy tym innych.

– Akcja spotu promującego kampanię rozgrywa się w lesie, na terenie rumowiska. Grupa młodych planuje przeskoczyć rowerami nad kilkumetrową przepaścią. Jeden z kolegów uprzedza ich i spycha własny rower w przepaść. W wyniku uderzenia o ruiny rower rozpada się na części. Młodzi ludzie ze strachem w oczach obserwują, co zdarzyłoby się, gdyby zdecydowali się oddać skok. Chwilę później wszyscy dziękują koledze, że ostrzegł ich przed nieodpowiedzialnym zachowaniem – informuje RPD.

Poniżej prezentujemy część z filmików. Resztę obejrzeć można na stronie odwagaratujezycie.pl lub na kanale YouTube Rzecznika Praw Dziecka.

Odwaga ratuje życie

Dziecko w samochodzie

Zakaz kąpieli

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Betard Sparta Wrocław coraz bliżej fazy play-off. Wyniki 10. rundy PGE Ekstraligi

Za nami 10. runda żużlowych zmagań w ekstralidze. Zwycięstwa odniosły liderująca Fogo Unia Leszno, KS Toruń, powracająca do wysokiej dyspozycji...

Close