Kanał Rss
Content
Nowi ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża
24 listopada 2014

W niedzielę odbył się we Wrocławiu drugi etap naboru nowych ratowników, zasilających dolnośląski oddział PCK. Ci, którzy pomyślnie przeszli testy teoretyczne, musieli wykonać działania praktyczne i udowodnić, że potrafią zdobytą wiedzę przełożyć na umiejętności.

Polski Czerwony Krzyż to najstarsza organizacja humanitarna w naszym kraju, która wspiera potrzebujących i uwrażliwia ludzi na krzywdę innych. Krzewi ideę bezinteresownej pomocy, a w działaniach jej członkowie kierują się zasadami, takimi jak: humanitaryzm, bezstronność, dobrowolność czy neutralność.

Nabór na nowych ratowników medycznych PCK odbywa się we Wrocławiu zazwyczaj raz w roku i składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich sprawdza wiedzę teoretyczną, drugi natomiast – umiejętności praktyczne. W niedzielę kandydaci musieli m.in. udzielić pomocy dziecku, które spadło z drabinek, przywrócić akcję serca i opanować nerwy. Ci, którym udało się sprostać wszystkim zadaniom, zasilili grupę wolontariuszy dolnośląskiego oddziału PCK.

We wrocławskiej grupie Polskiego Czerwonego Krzyża pracują lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz inżynierowie różnych specjalności.

GRM PCK „Wrocław” już od 16 lat realizuje misję pomocy poszkodowanym w wypadkach i katastrofach oraz zachęca do bezinteresowności i poświęcenia.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Przygotowania do Świąt ruszyły pełną parą

We Wrocławiu ruszył właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Rynek Wrocławski zalała fala pierników, bombek i innych świątecznych atrybutów.

Close