Kanał Rss
Content
Nowa płyta Job Karmy i Sieben
25 kwietnia 2012

Z twórczością wrocławskiej Job Karmy zetknąłem się blisko 10 lat temu. Był to zupełny przypadek – kasetę “Cycles Per Second” otrzymałem gratisowo jako rekompensatę ze strony sklepu internetowego w zamian za długie i cierpliwe wyczekiwanie na inny album. W późniejszych latach rzadko jej słuchałem, ale pamiętam, że rozpoczynała się odgłosami tłuczonego szkła, które były wprowadzeniem do muzyki z pogranicza ambientu i szeroko pojętej eksperymentalnej elektroniki. Utwory nie były zatytułowane, za to każdemu towarzyszył mały obrazek.

Job Karmę miałem okazję widzieć też kilka razy na żywo; zespół wykonywał wówczas hipnotyzującą, sugestywną muzykę, która ilustrowała filmy dotyczące katastrofy w Czarnobylu. Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski nagrali razem kilka płyt, od lat prowadzą także kilka dużych, cyklicznych wydarzeń kulturalnych (Wrocław Industrial Festival, Rytuał, Energia Dźwięku etc.).

Obecnie prezentują słuchaczom najnowszą płytę, powstałą przy współpracy Matta Howdena aka Sieben – cenionego skrzypka, udzielającego się na scenie postindustrialnej i neofolkowej (o ile da się jakoś zaszufladkować jego twórczość).

Album “Anthems Flesh” opisywany jest w materiałach promocyjnych jako “zapętlone dźwięki skrzypiec i ciepłe wokale”, które “przenikają się z elektroniką balansującą na krawędzi industrialu i psychodelii”.

Płyta liczy 13 kompozycji, ukaże się 25 maja nakładem Red Room Records w Wielkiej Brytanii.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wymuszenia rozbójnicze

19 kwietnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali kilku mężczyzn w sprawie o kierowanie gróźb karalnych i próby...

Close