Kanał Rss
Content
Młodzież z Nowej Kaledonii, Panamy i Kolumbii przyjedzie do Wrocławia
7 kwietnia 2015

W 2016 roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. W tygodniu poprzedzającym to wielkie wydarzenie, wierni z całego świata będą przebywać w różnych miejscach na terenie Polski. Bardzo popularna jest archidiecezja wrocławska, do której przyjazd zadeklarowali młodzi m. in. z Francji, Niemiec, Kolumbii czy nawet Nowej Kaledonii.

ŚDM 2016 odbędą się od 26 do 31 lipca. Tydzień przed nimi czekają nas jednak “Dni w diecezjach”. Ten czas ma na celu poznanie lokalnych kościołów czy też topografii regionu. Wierni poznają się wtedy ze swoimi rówieśnikami z Polski, zwiedzą okolicę i będą uczestniczyć w różnych wydarzeniach, takich jak koncerty czy wspólne modlitwy.

Na przyjazd do Dolnego Śląska zdeklarowały się 22 grupy, a najwięcej z nich, bo aż 9, pochodzi z Francji. Najliczniejsza jest jednak reprezentacja diecezji z Kolonii, która liczy około 1500 osób. Wiemy również, że do naszej archidiecezji przybędą młodzi z Kanady, Szwajcarii, Włoch, Węgier, Kolumbii, Panamy i Nowej Kaledonii.

– Wrocław zawsze był miastem gościnnym, co potwierdził m.in. organizując dwukrotnie Europejskie Spotkanie Młodych Taize czy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny – mówi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. – Chcemy dobrze przygotować się do przyjęcia naszych gości tak pod względem organizacyjnym, jak i od strony duchowej, by wyjeżdżając stąd mogli wspominać nie tylko wspaniałe zabytki i piękne miejsca, ale także nasze przywiązanie do Kościoła, niedzielnej Eucharystii oraz entuzjazm w świadczeniu o Jezusie – puentuje hierarcha.

Światowe Dni Młodzieży, to międzynarodowe spotkania młodzieży katolickiej, które odbywają się co 2-3 lata. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1985 roku, z inicjatywy świętego Jana Pawła II. W przyszłym roku zaszczytu organizacji ŚDM doświadczy Kraków. Organizatorzy spodziewają się ponad miliona młodych wiernych.

Źródło:

Rzecznik Prasowy Archidiecezji Wrocławskiej

Zdjęcie:
Autor: Peter 17, licencja Creative Commons 3.0,
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Madrid_-_World_Youth_Day_2011_-_4.jpg

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 1 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Przeprowadzka dworca PKS [mapka]

Dzisiaj o północy zamknięty zostanie dworzec PKS. Teraz podróżować będziemy z dworca tymczasowego, który znajduje się w niedalekim sąsiedztwie obecnego....

Close