Kanał Rss
Content
Młodzi, zdolni i… wiedzą, gdzie szukać pracy!
11 marca 2013

AIESEC, jako największa organizacja studencka na świecie wie najlepiej jak zadbać o przyszłość młodych ludzi. Już 21 marca wrocławscy studenci i absolwenci staną przed szansą zapoczątkowania swojej kariery zawodowej – znalezienia wymarzonej praktyki, stażu czy pracy. Wszystko za sprawą największych w Polsce targów pracy – Dni Kariery!

Dwa Komitety Lokalne AIESEC działające na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym, po raz kolejny łączą siły, aby pomóc studentom w rozwoju ich kariery. Młodym ludziom  zależy na zdobyciu doświadczenia w uznanych firmach jeszcze przed zdobyciem dyplomu, dzięki AIESEC staje się to możliwe. 21 marca, w budynku C13 na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się 23 edycja największych w Polsce targów pracy- Dni Kariery . Wrocławska edycja na stałe wpisała się w kalendarz akademicki, co roku kilka tysięcy ambitnych, młodych ludzi przychodzi na targi, aby osobiście porozmawiać z pracodawcami.

Dni Kariery skierowane są zarówno do studentów kierunków technicznych, jak i ekonomicznych. Każdego roku biorą w nich udział przedstawiciele kilkudziesięciu firm, nie tylko lokalnych, ale także największych światowych koncernów. Firmy wystawiające się na targach kierują swoje oferty przede wszystkim do studentów ostatnich lat studiów oraz absolwentów. Dzięki szerokiej ofercie wystawców osoby ze wszystkich kierunków i uczelni mają możliwość znalezienia interesujących praktyk, staży, czy pracy. Jest to również szansa dla studentów rozpoczynających swoją edukację na lepsze poznanie przyszłych pracodawców, wymagań rynku pracy oraz perspektyw na przyszłość. Na targach wystawiają się także prestiżowe, międzynarodowe firmy, takie jak Credit Suisse – Partner Strategiczny tegorocznych targów.

Udział w Dniach Kariery umożliwia dobry start na rynku pracy wielu ambitnym studentom. Bezpośredni kontakt z pracownikami firmy w przyjaznym, mniej formalnym środowisku daje możliwość poznania procesu rekrutacji i kultury organizacji oraz zweryfikowania własnych oczekiwań – to tylko niektóre z korzyści  jakie płyną z obecności na targach. Kolejnym atutem jest niewątpliwie strona organizacyjna: AIESEC jako największa międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów z całego świata, współpracuje z partnerami, którym zależy na dostępie do utalentowanych, młodych ludzi z potencjałem. Przekłada się to na satysfakcję zarówno wystawców biorących udział w targach,  jak i studentów. Na stoiskach spotkamy nie tylko przedstawicieli firm, ich dyrektorów, czy pracowników działu HR, ale także serwisantów – członków organizacji, których głównym zadaniem jest bieżąca obsługa wystawców i ich aktywna promocja w środowisku studenckim.

Okres studiów to niewątpliwie najlepszy czas, aby zaplanować swoją przyszłość, dlatego zachęcamy do zapoznania się z katalogiem targowym dostępnym od 11 marca, na wszystkich wrocławskich uczelniach  wyższych. Nie zmarnuj niepowtarzalnej okazji! Przyjdź i porozmawiaj osobiście z pracodawcami,  pokaż swoje atuty i co najważniejsze, nie zapomnij o zabraniu ze sobą gotowego CV!

 

Izabela Turaj

Koordynator ds. Promocji i Public Relations Dni Kariery 2013,

Komitet Lokalny AIESEC Wrocław UE

Czym jest AIESEC?

AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 113  krajach na świecie i liczy 86 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.

Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Eco Day

Eco_plakat2 Naturalnie i niebanalnie, czyli EKO DAY we Wrocławiu   Nauka gotowania pod okiem mistrzów, darmowe degustacje lokalnych wyrobów i...

Close