Kanał Rss
Content
Marsz Pamięci “Zachowała się jak trzeba”
1 marca 2016

Zapraszamy na Marsz Pamięci “Zachowałam się jak trzeba”, już 1 marca, na wrocławskim Rynku o godzinie 18:00. Marsz poświęcony jest przede wszystkim Danucie Siedzikównie, ps. Inka.

Jednym z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny jest okres Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1963. Informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej – „Żołnierzy Wyklętych” ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu docierają do polskiej młodzieży i osób dorosłych. Propagowanie tej tematyki w różnych formach jest dla naszego Stowarzyszenia jednym z priorytetów działalności.

W 2011 roku zostało uchwalone przez Sejm RP święto – 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z inicjatywy ustawodawczej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Dzień 1 marca stał się symbolicznym początkiem naszych działań na rzecz przywrócenia Żołnierzom Drugiej Konspiracji należnego Im miejsca w panteonie narodowej pamięci.

Od początku istnieinia tego niezwykłego święta tworzymy wrocławskie wydarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych i losy ich Rodzin. Zapraszamy i w tym roku do udziału w naszych i naszych przyjaciół projektach.

Organizator: Stowarzyszenia Odra-Niemen

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Marian Zagórny nie żyje

Jeden z liderów "Solidarności" Rolników Indywidualnych został znaleziony martwy w jednym z podwarszawskich hoteli.

Close