Kanał Rss
Content
Igrając z ogniem
14 maja 2014

Już w najbliższy weekend rusza Festiwal Wysokich Temperatur. To jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której artyści z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi pasjonatami “sztuki na gorąco”.

 

Inspiracją do zorganizowania festiwalu jest wspólna fascynacja możliwościami i magią ognia w procesie twórczym z takimi tworzywami jak metal, szkło czy ceramika.  Festiwal Wysokich Temperatur to projekt o charakterze kulinarno-kulturalnym, którego głównym celem jest integracja i konfrontacja hutniczych technik powstawania dzieła sztuki z widzem. VII Festiwal Wysokich Temperatur rozpocznie się w piątek, 16.05.2014r. i potrwa do niedzielnego wieczoru. Na festiwalu nie zabraknie wypału pieców ceramicznych, dmuchania szkła, wytopu metali oraz innych działań rzeźbiarskich. Znaczna większość planowanych wydarzeń odbędzie się w ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych ul. Traugutta 19/21. Najbardziej intensywnym dniem festiwalu będzie sobota, kiedy to festiwal splecie się z Wrocławską Nocą Muzeów.  Festiwal jest też okazją dla młodych artystów aby zaprezentować swoje prace w trakcie Kiermaszu “Młode dzieło artystyczne”.  Organizatorzy zadbali również o najmłodszych dla których zorganizowane zostaną warsztaty z rozniecania ognia oraz odwiedziny w świecie piromanów. W tle oczywiście piknik, muzyka i dobra zabawa.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Ekonomiści po godzinach

Po raz 11. odbędą się we Wrocławiu Ekonomalia, czyli festiwal studencki Uniwersytetu Ekonomicznego. Ponieważ formuła festiwalu jest otwarta, wstęp na...

Close