Kanał Rss
Content
Koniec strajku
12 stycznia 2017

W Dobrzeniu Wielkim zakończył się strajk głodowy. Od 26 grudnia 2016r. kilkanaście osób prowadziło strajk w związku z rozporządzeniem rządu, dotyczącym powiększenia terytorium miasta Opola o 12 sołectw i odebraniem gminie Dobrzeń Wielki ważnych dla niej terenów uprzemysłowionych. 12 stycznia protestujący otrzymali oficjalne zaproszenie od Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Jak podaje portal tvn24.pl informacja o tym, że strajk głodowy się zakończył została przekazana w Gminnym Ośrodku Kultury, w obecności mieszkańców gminy, a przede wszystkim w miejscu, gdzie od końca grudnia prowadzony był protest. Uczestnicy bowiem domagali się, aby na spotkanie z nimi i rozmowy w sprawie rozporządzenia o powiększeniu terytorium miasta Opole, przyjechała sama premier Beata Szydło. Wójt gminy Dobrzeń Wielki, Henryk Wróbel tak skomentował tą decyzję rządu: „Dobrze, że rząd wykonał ten gest. Jedziemy w poniedziałek, żeby w samo południe przedstawić panu ministrowi nasze racje. I nadal liczymy na to, że rząd wycofa swoje rozporządzenie”. Rozmowy z 3-osobową delegacją protestujących i szefem MSWiA oraz wiceministrem Sebastianem Chwałkiem odbędą się w poniedziałek 16 stycznia.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Za pieniądze wszystko

Czterech funkcjonariuszy wrocławskiego więzienia usłyszało akt oskarżenia, w którym znalazło się 28 zarzutów. Wśród czynności, jakich mieli dopuszczać się strażnicy...

Close