Kanał Rss
Content
Koniec marzeń o Wielkiej Brytanii
14 grudnia 2016

Troje mieszkańców Dolnego Śląska usłyszało zarzuty w związku z rozbiciem przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej grupy, biorącej udział w przemycaniu obywateli pochodzenia ukraińskiego do Wielkiej Brytanii.

Proceder kwitł w najlepsze, gdyż chętnych nie brakowało. Ukraińcy w zamian za gratyfikacje pieniężne (nawet 3 tys. Euro od osoby) mieli zapewniony przyjazd do Polski, skąd przy pomocy fałszywych dokumentów dostawali się na Wyspy. Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy na trop grupy przestępczej wpadli rok temu, w porozumieniu z brytyjską policją zdołali nie tylko ustalić skąd pochodzą sprawcy, ale przede wszystkim zebrali materiał dowodowy, który przyczynił się do ich zatrzymania. Grupą kierowała kobieta, która usłyszała już zarzut przewodzenia grupie przestępczej organizującej nielegalne przerzuty obywateli Ukraińskich do Wielkiej Brytanii, natomiast mężczyźni w wieku 29 i 57 lat odpowiedzą za współudział. Jak podała tvn24.pl mjr Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, „Funkcjonariusze przeszukali kilka miejsc w powiatach zgorzeleckim i bolesławieckim. Znaleźli w nich 98 polskich dowodów osobistych, a także polskie i ukraińskie paszporty, prawa jazdy – w tym jedno podrobione, oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom”.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Cenne znalezisko należało do von Herbersteinów

Jak podaje tvn24.pl historycy są coraz bliżej rozwikłania zagadki obrazu, jaki kilka tygodni temu odnaleziono podczas sprzątania jednego z wrocławskich...

Close