Kanał Rss
Content
Inauguracja Szlachetnej Paczki we Wrocławiu
24 listopada 2014

W sobotę, 22 listopada, na wrocławskim Rynku odbył się marsz inaugurujący tegoroczną edycję akcji „Szlachetna Paczka”. W całej Polsce pomoc uzyska w tym roku ponad 18 tys. rodzin.

W sobotę wrocławscy wolontariusze uroczyście otwarli projekt Szlachetnej Paczki, idąc w korowodzie przez Rynek. Przyświeca im wspólny cel – pomoc najbiedniejszym rodzinom w Polsce. Przedświąteczny czas jest dla nich okresem wzmożonej pracy na rzecz potrzebujących i uwrażliwiania ludzi na prawdziwą biedę innych.

Jak sami mówią, przedświąteczne paczki zawierają najbardziej podstawowe produkty, które dla większości z nas są codziennością, bez której nie wyobrażamy sobie życia. W podarkach znajdują się produkty spożywcze, jak np. makaron, mąka, kawa, herbata oraz odzież. Paczki mają na celu nie tylko doraźną pomoc, ale także motywację do działania ku lepszemu i wytężonej pracy do poprawy sytuacji materialnej w każdej w rodzin.

Pomóc tak naprawdę może każdy z nas. Wystarczy określone produkty czy przekazać dowolną sumę pieniędzy na rzecz akcji. Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki będzie miał miejsce w sobotę i niedzielę, 13 i 14 grudnia, kiedy to wolontariusze wraz z darczyńcami będą dostarczać paczki do rodzin.

Warto zaznaczyć, że w akcję włączają się znani ludzie, przeznaczając na aukcję przedmioty czy promując Szlachetną Paczkę w spotach reklamowych. Jednymi z takich osób są polscy skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Klemens Murańka.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej: http://www.szlachetnapaczka.pl/

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Pierwsza pomoc przez smartfon?

W Krapkowicach, w województwie opolskim, sanepid opracował i udostępnił aplikację, która jest prostą instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Tłumaczy, jak zachować...

Close