Kanał Rss
Content
Forum gospodarcze
23 stycznia 2018

We Wrocławiu odbywa się (23 stycznia) forum gospodarcze Polska-Gruzja. Zapoczątkowana ponad dwa lata temu współpraca samorządowa z Gruzinami zaczyna przynosić realne efekty. W przygotowanym w stolicy Dolnego Śląska forum biorą udział nie tylko przedsiębiorcy z obu krajów, ale też samorządowcy i przedstawiciele gruzińskiego rządu.

Krystian Konieczny z warszawskiego przedsiębiorstwa „Mosty” opowiadał o budowie w Gruzji elektrowni. – To jest kaskadowa, trzyetapowa elektrownia wodna. Kontrakt przewidziany jest na 10-15 lat na sprzedaż energii. Planujemy w tym roku wbić łopatę, żeby rozpocząć inwestycję – mówił dla Radia Wrocław Konieczny.

– My z kolei widzimy obszary współpracy w zakresie przemysłu ciężkiego, przemysłu metalowego. Również chcemy być takim oknem dla Gruzji na Europę. Z drugiej strony liczymy, że nasi eksporterzy, poprzez Gruzję, będą uczestniczyć w wymianie handlowej z krajami azjatyckimi – wyjaśniał Hubert Papaj, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Mr.Vintage rzeczowo o modzie męskiej

Co to jest brustasza, grenadyna, cordovan i poszetka? Jak się ubrać na ślub przyjaciela, jak na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spodnie...

Close