Kanał Rss
Content
Dworzec PKS otwarty
7 listopada 2017

6 listopada oficjalnie otwarto nowy wrocławski dworzec PKS w podziemiach Wroclavii. W uroczystym otwarciu uczestniczył m.in. minister infrastruktury i budownictwa. Tuż po północy z dworca wyjechały pierwsze autobusy.

– Wierzę głęboko, że nowy dworzec się obroni. Będzie musiał przekonać nieprzekonanych – mówił podczas uroczystego otwarcia Krzysztof Balawejder, prezes zarządu Polbus PKS.

Dworzec znajduje się na poziomie -2, ma 14 stanowisk. Każde wyróżniono innym kolorem – od ciemnogranatowego przez zielenie, żółcie po czerwienie w rożnych odcieniach. Każde stanowisko ma tablicę elektroniczną i miejsce na papierowy rozkład jazdy. Nie ma za to za bardzo gdzie siedzieć. Całe pomieszczenie jest ogółem dość ciasne i w dużej mierze rolę poczekalni będzie pełniła zapewne galeria handlowa. Według deklaracji Polbusa dworzec może obsłużyć nawet 5,4 mln pasażerów rocznie.

(Foto: CC – Wikipedia//Piotr Michalak)

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Połączenie szpitali

Prawdopodobnie 1 grudnia Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu połączy się z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. Dyrektorem połączonych placówek będzie Piotr...

Close