Kanał Rss
Content
Durex Śląsk Wrocław? Miasto w końcu znalazło zamożnego inwestora
1 kwietnia 2015

Powoli dobiega saga związana z finansowaniem przez miasto Wrocław piłkarskiego Śląska. Magistrat znalazł inwestora, który jest skłonny wyłożyć duże pieniądze na drużynę ze stolicy Dolnego Śląska. Firma stawia jednak warunek: chce być widoczna w nazwie klubu. Według naszych informacji chodzi o popularnego producenta prezerwatyw. Jak kibice zareagują na nazwę Durex Śląsk Wrocław?

Zaprzestanie finansowania WKS-u z publicznych pieniędzy zapowiedział Rafał Dutkiewicz jeszcze w kampanii wyborczej w listopadzie. Prezydent podczas jednej z debat o Wrocławiu mówił jednak, że musi to być silny i wiarygodny finansowo inwestor. Wszystko wskazuje, że takiego w końcu włodarz miasta znalazł. Jest jednak jedno ale…

Pieniądze w Śląsk zainwestować chce Durex, znany producent prezerwatyw. Zarząd firmy w grudniu ubiegłego roku podjął decyzję o wyłożeniu gigantycznych pieniędzy na marketing związany ze sportem. Swoim krajowym oddziałom, w tym Durex Polska, dał wolną rękę w sposobie realizacji kampanii “Love and sport performance”. Firma zdecydowała się na piłkę nożną, gdyż w dalszym ciągu jest to niekwestionowany lider, jeżeli chodzi o marketingowe zyski i wpływy.

A Śląsk Wrocław finansowo jest w zapaści i zarząd klubu jest zdeterminowany na umieszczenie w nazwie klubu “Durex”. Najwięcej problemów z takim obrotem spraw będą mieli jednak kibice. Zapytaliśmy kilku z nich o opinię w tej sprawie.

– Przecież to skandal. Za pieniądze chce się sprzedać i skompromitować nasz kochany klub. Cała Polska będzie się z nas śmiała – mówi wzburzonym głosem Adam Stefaniak z Oporowa, który WKS-owi kibicuje od 30 lat. Wtóruje mu Marcin Zambrzycki, zrzeszony w oficjalnym fanklubie drużyny, który nie może uwierzyć w tę informację. – To są jakieś jaja! Nieudolne władze nie znają żadnych granic i dla pieniędzy zrobią wszystko – grzmi kibic.

Ale pojawiają się też, choć znacznie rzadziej, inne głosy. – To dobra informacja. Nie można bez przerwy finansować klubu z publicznych pieniędzy, kiedy nie ma na to przyzwolenia mieszkańców. A nazwa? W końcu usłyszy o nas nie tylko cała Polska, ale również Europa i świat – przyznaje Bartłomiej Fajkowicz, mieszkaniec Śródmieścia.

Arkadiusz Filipowski, rzecznik magistratu przyznaje, że miasto cały czas szuka inwestora, ale ze względu na powodzenie przedsięwzięcia, nie chce zdradzać obecnie żadnych szczegółów. Tak miasto umówiło się z partnerami. – Nie zaprzeczam, nie potwierdzam. Proszę czekać na oficjalne stanowisko pana prezydenta w tej sprawie – stwierdził rzecznik.

Czy już wkrótce mistrzem Polski w piłce nożnej zostanie Durex Śląsk Wrocław? Wszystko wskazuje na to, że drużyna o takiej nazwie przynajmniej powalczy o takie trofeum.

———————-

AKTUALIZACJA

Niniejszy artykuł jest w pełni zmyślony i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Powstał z okazji dnia 1 kwietnia, czyli Prima Aprillis.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy się nabrali:)

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 3 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Sieć uliczna Wrocławia

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że ulica to droga na terenie zabudowy lub przeznaczonym do zabudowy zgodnie z przepisami o planowaniu...

Close