Kanał Rss
Content
Chambao we Wrocławiu
30 maja 2012

Hiszpańska grupa, z obdarzoną magicznym głosem wokalistką – Mari del Mar, wystąpi na plenerowym koncercie na Wyspie Słodowej w ramach WrocLove Fest odbywającego się z okazji Święta Wrocławia.
„Chambao” w dialekcie andaluzyjskim oznacza zaimprowizowany namiot, budowany na plaży w celu ochrony przed słońcem i wiatrem. Nazwa zespołu odzwierciedla częściowo rodzaj granej przez artystów muzyki. Brzmienie grupy przywodzi bowiem na myśl łagodny dźwięk fal, gorący piasek, towarzystwo przyjaciół, a nade wszystko zwyczajną radość życia.

Dzięki unikatowym brzmieniom tradycyjnej muzyki flamenco połączonej z nowoczesną muzyką elektroniczną, muzyka Hiszpanów w ciągu 5 lat ich koncertowania podbiła serca tysięcy fanów na całym świecie. Od momentu debiutu zespołu w 2002, Chambao wydali kilka albumów, z których każdy okazał się dużym sukcesem. Pierwszy – „Flamenco Chill” natychmiast stał się sprzedażowym hitem, a wieści o nowym, niezwykłym zespole rozniosły się daleko poza latynoską publiczność. Kolejny – Endorfinas De La Mente w rekordowym tempie uzyskał multiplatynowy status i zdobył listy przebojów w Ameryce Łacińskiej i Europie.

Wydany w 2005 – „Pokito a Poko” potwierdził fenomen hiszpańskiej grupy, a następne „Con otro aire” (2007) i „En el fin del mundo” (2009) ugruntowały pozycje Chambao jako jednego z najbardziej znanych w świecie hiszpańskich zespołów.
Zespół Chambao wziął udział w nagraniu MTV Unplugged innej latynoskiej gwiazdy – Rickiego Martina. Podczas nagrania wspólnie wykonali utwór „Tu Recuerdo (Your Memory)”. „Mari ma jednej z najsłodszych i najbardziej komunikatywnych głosów jakie znam. Nie wyobrażam sobie wykonania tego utworu z kimkolwiek innym” – podsumował wspólny występ Ricki Martin.

Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania zespołu w listopadzie 2007 roku, kiedy wystąpił w Wytwórni Filmów Fabularnych w ramach jednego z pierwszych koncertów Ethno Jazz Festivalu.

 

WrocLove Fest – Święto Wrocławia


CHAMBAO

18.06.12 godz.18.00 Wyspa Słodowa

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wroc Love Fest 2012

18 czerwca na Wyspie Słodowej rozpocznie się trzydniowa impreza muzyczna Wroc Love Fest 2012. Wystąpią między innymi gwiazdy reggae -...

Close