Kanał Rss
Content
Budowa obwodnicy – skarga odrzucona
4 listopada 2014

Koniec problemów w związku z budową obwodnicy, tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców Wrocławia. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Mieszkańcy Leśnicy, walczący o wybudowanie obwodnicy, w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Problem spalin, korków i hałasu już niedługo przestanie istnieć.

Wszelkie komplikacje rozpoczęły się przez grupę mieszkańców Jarzmowa, która protestowała przeciw budowie obwodnicy. Sprawa koniec końców trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a tym samym ogłoszony w marcu przetarg musiał zostać wstrzymany.

Odrzucenie skargi pozwala na wznowienie akcji przetargowych. Otwarcie ofert ma ruszyć 21 listopada, a co więcej, być może uda się wybudować więcej, niż było planowane początkowo. Postać ma nowa droga między ulicami Średzką a Graniczną, a w ogłoszonym przetargu przewidziane jest także połączenie do ul. Kosmonautów.

Początek budowy ma ruszyć na początku 2015 roku. Obwodnica ma mieć ponad 7 km długości, jeden węzeł drogowy, dwa ronda i 5 skrzyżowań. Droga ma być wybudowana w przeciągu 30 miesięcy, a cała inwestycja pochłonie ponad 200 mln zł.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Rodzinna tragedia

Policjanci i strażacy znaleźli ciała dwóch kobiet w jednym z wrocławskich mieszkań. Najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń zmarły 50-letnia...

Close