Kanał Rss
Content
BEZPŁATNE BADANIA USG DOPPLER KOŃCZYN DOLNYCH RUSZYŁY
11 kwietnia 2013

Ogólnopolska akcja profilaktyczna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”

 

Trwa ogólnopolska akcja profilaktyczna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”, w ramach której mieszkańcy Dolnego Śląska mogą odbyć bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych. Profesjonalna diagnostyka pozwoli na ocenę przepływu krwi w żyłach oraz umożliwi wczesne wykrycie chorób układu krążenia.

W ramach akcji „Żylaki? Przeciwdziałaj!” eksperci wyjaśnią jak radzić sobie i skutecznie zapobiegać żylakom oraz przewlekłej niewydolności żylnej.

Kampania edukacyjna skierowana jest do osób w wieku 30 – 65 lat. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, bezpłatne badania USG Doppler kończyn dolnych w szczególności adresowane są do osób w wieku od 30 do 55 roku życia, które nigdy wcześniej nie diagnozowały się w kierunku przewlekłej choroby żylakowej mówi Katarzyna Loga, menedżer projektu “Żylaki? Przeciwdziałaj!”, sponsora akcji Pani Teresa Medica SA.

Diagnostyka odbywa się w mobilnym centrum zaaranżowanym na gabinety lekarskie, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu ultrasonografii Dopplerowskiej. Czterech lekarzy przyjmuje pacjentów codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 w dniach od 12 do 16 kwietnia przy Parku Handlowym Bielany we Wrocławiu. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, natomiast liczba miejsc jest ograniczona. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i trwa tylko 15 minut. Wynik jest dostępny od razu.

Należy zauważyć, że w krajach uprzemysłowionych u co drugiej kobiety, stwierdza się objawy choroby żylnej. Rozpoznawane, niestety zbyt często, zaawansowane zmiany chorobowe są częściowo spowodowane brakiem świadomości społecznej. Takie przedsięwzięcia są niewątpliwie doskonałym przykładem działań zwiększających społeczną świadomość w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Z różnych źródeł docierają do nas informacje, że we Wrocławiu akcja spotka się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. W Poznaniu podczas pierwszej edycji bezpłatnych badań, w ciągu zaledwie kilku dni specjaliści przebadali blisko 700 osób – mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Dorobisz.

Integralną częścią akcji jest wortal informacyjny www.zylakiprzeciwdzialaj.pl, gdzie internauci mogą m.in. zapoznać się z objawami chorobowymi, sposobami diagnozowania, leczenia i zapobiegania powstawania żylaków. Strona umożliwia również przesłanie zapytania do lekarza specjalisty, który w ciągu 48h odpowie na pytanie.

Celem kampanii „Żylaki? Przeciwdziałaj!” jest zwiększenie świadomości Polaków na temat chorób żył, sposobów ich leczenia i profilaktyki – Można szacować, że ok. 40 – 60% kobiet i 15 – 30% mężczyzn w Polsce cierpi na żylaki lub ich powikłania. Pomimo, że postęp w leczeniu chorób żył w ostatnich latach jest znaczny, nadal najważniejsza jest wczesna reakcja na pojawiające się objawy
i zapobieganie rozwojowi schorzenia
– mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, patrona merytorycznego akcji.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 1 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Nowy wymiar targów pracy!

Kariera w Finansach i Bankowości to nie tylko odmienne spojrzenie na stereotypowe targi pracy. To również unikalna platforma spotkań przeznaczona...

Close