Kanał Rss
Content
Żyć w zgodzie z pupilem
12 marca 2019

Wywiad z psim trenerem i behawiorystą – Aleksandrą Wijatyk

Jagoda Nachman: Czym zajmuje się wasza szkoła?

Aleksandra Wijatyk: Jesteśmy szkołą, której główną misją jest edukowanie opiekunów, nauka pracy z psem, poznanie i zrozumienie psiego behawioru. Pracujemy ze wszystkimi psami – od lękliwych po agresywne. Prowadzimy szereg zajęć indywidualnych oraz grupowych. Organizujemy również seminaria, na których możecie poszerzyć swoją wiedzę pod okiem renomowanych specjalistów.

Kim jest “psi behawiorysta”?

Jest to osoba, która opierając się na zdobytej wiedzy i doświadczeniu pomaga rozwiązywać problemy w wychowaniu psa. W trakcie wizyty behawiorysta przeprowadza wywiad (najlepiej ze wszystkimi członkami rodziny) dotyczący problemowego zachowania, jak również dotychczasowego życia psa. Podczas wywiadu poruszamy takie kwestie m. in.  jak pies trafił do obecnych właścicieli, w jaki sposób jest żywiony, metody szkoleniowe, zasady panujące w domu, oczekiwania właścicieli względem pupila oraz sposoby ich egzekwowania, ewentualne problemów zdrowotnych zwierzęcia. Po przeprowadzonym wywiadzie stawiana jest diagnoza oraz proponowana jest terapia mająca na celu modyfikację problematycznego zachowania.

W jakim zakresie prowadzicie zajęcia?

Jesteśmy wsparciem szkoleniowym dla osób adoptujących i kupujących psy. Organizujemy spacery socjalizacyjno – integracyjne. Nasza praca opiera się o różne metody pracy z psem min. „Click & Voice”, w której podczas treningu wykorzystujemy kliker. Nieustannie podwyższamy swoje kwalifikacje biorąc udział w seminariach, warsztatach oraz kursach. Prowadzimy również zajęcia z „noseworka” – czyli detekcji zapachowej oraz psiego fitnessu – gdzie wzmacniamy pewność siebie i rozwijamy koordynacje ruchową psa.

Do kogo są skierowane?

Są skierowane do każdego właściciela psa. Pomagamy w wychowaniu psów adoptowanych, w doborze hodowli przy kupnie psa i w późniejszym szkoleniu.

Zajęcie odbywają się tylko w grupie?

Organizujemy grupowe kursy, szkolenia indywidualne oraz regularne otwarte treningi by dać klientom możliwość wyboru dogodnego dnia i godziny do pracy z psem.

Jaką wiedzę zdobywamy po odbytym kursie?

Na kursie oprócz podstaw posłuszeństwa, dowiesz się jak zdrowo zmęczyć swojego psa i nie rozwijać w nim nadmiernej ekscytacji. Dowiesz się również  jak zmotywować swojego psa do pracy oraz jak unikać błędów na spacerze.

Dlaczego szkolenie pupila jest ważne?

Szkolenie pomaga zbudować więź z psem. Pozwala nam zrozumieć psią mowę ciała, nauczyć się jak reagować i co robić w pewnych sytuacjach. Im lepiej rozumiemy naszych podopiecznych, tym życie z nimi staje się przyjemniejsze i ciekawsze.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Sztuka rękodzieła

Wywiad z właścicielką „Nici z tego”, firmy z ręcznie szytymi akcesoriami. Redakcja: Czym zajmuje się Pani firma?  Grażyna Sieńkowska: „Nici...

Close