Kanał Rss
Content
Zdjęcia Marylin Monroe będą atrakcja Wrocławia
26 czerwca 2014

Hala Ludowa wygrała licytację zdjęć Marylin Monroe zorganizowaną w domu aukcyjnym DESA Unicum. Za około trzy tysiące odbitek przedsiębiorstwo zapłaciło – uwaga – 6,5 miliona złotych!

Jak podkreślają pracownicy Hali Stulecia, środki na zakup kolekcji pochodzą z funduszy unijnych – nagrody im. Meliny Mercouri, przyznawanej miastom, które otrzymują tytuł Stolicy Kultury oraz ze środków prywatnych sponsorów.

Wartość zbioru jest szacowana na ok. 18–24 mln zł. Cena wywoławcza całej kolekcji wynosiła jednak pięć milionów. Ostatecznie Hala Ludowa kupiła zdjęcia amerykańskiej aktorki za prawie 6,5 miliona złotych.

 

Wiadomo, że na kolekcję, która obejmuje trzy tysiące odbitek, składają się fotografie powstałe podczas sesji zdjęciowych, są też kadry z planów filmowych i eventów, ale też takie, które ukazują prywatne życie aktorki. Urzędnicy liczą, że zdjęcia Marilyn Monroe staną się jedną z największych atrakcji Wrocławia.

 

Autor zdjęć Milton H. Greene to jeden z najbardziej znanych amerykańskich fotografów mody i gwiazd. Pracował dla największych magazynów mody takich jak “Harper’s Bazaar”, “LIFE”, “Look”, “Town & Country” oraz “Vogue”.

 

O portretach Marylin Monroe jego autorstwa mówi się, że ukazują prawdziwą naturę kobiety, która stała się jedną z największych ikon Hollywood. – Wyjątkowy artyzm fotografii sprawił, że na zdjęciach widzimy nie tylko symbol seksu, ale też jedną z najbardziej intrygujących kobiet w historii popkultury – przekonują przedstawiciele wrocławskiej Hali Stulecia.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Prezent Marzeń

Mogłoby się wydawać, że sprzedaż produktu niematerialnego, jakim są emocje, pozbawiona jest logiki. Nic bardziej mylnego. Najlepsze okazje i niezapomniane...

Close