Kanał Rss
Content
Zakończyła się budowa szpitala
7 listopada 2014

Po czterech latach szpital w zachodniej części Wrocławia został wybudowany i oddany do użytku. Rocznie będzie przyjmował około 30 tys. pacjentów.

Wybudowany obiekt jest olbrzymi i nowoczesny. Jest niezbędny dla mieszkańców Dolnego Śląska, ponieważ większość szpitali, znajdujących się na tym terenie, to placówki przestarzałe, przedwojenne, a ciągłe ich remontowanie wiąże się z ogromnymi kosztami.

Szpital będzie miał 16 oddziałów, znajduje się w nim 2500 pomieszczeń. Będzie miał 550 łóżek. Przewiduje się, że rocznie będzie tam przeprowadzanych ponad 12 tys. zabiegów i ponad 60 tys. porad ambulatoryjnych.

Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w marcu 2015 roku. Ta inwestycja kosztowała samorząd 370 mln zł. Sama budowa pochłonęła 240 mln zł, a wyposażenie placówki 130 mln zł.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu po raz kolejny ostrzega, gdzie pasażerowie autobusów i tramwajów mogą spodziewać się kontroli. Listę tras, na których jeżdżą kontrolerzy, aktualizuje co tydzień.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Słynny Spilberg we Wrocławiu!

Na jakiś czas Wrocław stanie się powojennym Berlinem, a to za sprawą nowego filmu Stevena Spilberga. Chociaż data rozpoczęcia zdjęć...

Close