Kanał Rss
Content
Za pieniądze wszystko
11 stycznia 2017

Czterech funkcjonariuszy wrocławskiego więzienia usłyszało akt oskarżenia, w którym znalazło się 28 zarzutów. Wśród czynności, jakich mieli dopuszczać się strażnicy więzienni było m.in. odpłatne umożliwianie spotkań między więźniami, a kobietami z zakładu karnego oraz podżeganie go pobicia, czy fizyczne znęcanie się nad osobami, odsiadującymi swój wyrok.

Z informacji, które podał portal tvn24.pl wynika, że do zarzucanych czterem funkcjonariuszom więziennym czynów dochodziło w okresie 2007-2013. Jak poinformował Robert Tomankiewicz, szef wydziału sporządzającego akt oskarżenia „Do zdarzeń opisanych w akcie oskarżenia miało dochodzić w latach 2007 – 2013. – Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom. To czterech funkcjonariuszy służby więziennej, którzy w Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu pełnili służbę i trzech mężczyzn, którzy odbywali tam karę. Łącznie sformułowano 28 zarzutów.” Na dzień dzisiejszy wiadomo, że więźniowie, przeciw którym wystosowano akt oskarżenia nie przebywają już w oddziale karnym przy ul. Kleczkowskiej. Funkcjonariusze zaś, przeciw którym będzie prowadzone postępowanie, będą odpowiadać w nim z wolnej stopy.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Warto i trzeba pomagać

W okresie zimowym coraz częściej docierają do nas informacje na temat osób bezdomnych, które zamarzły, bądź potrzebują naszej szczególnej opieki...

Close