Kanał Rss
Content
Z szalikiem do filharmonii
27 marca 2014

Wrocławskie MultiCentrum2 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej  jako jedna z ponad 40 instytucji kultury otrzymało grant fundacji Akademii Orange. Konkurencja była ogromna, ponieważ nadeszło około 450 projektów z całej Polski.

Projekt składa się z czterech etapów, których ukoronowaniem będzie prezentacja gry multimedialnej, powstałej jako efekt pracy dzieci i młodzieży. Inspiracją dla prac plastycznych, kompozycji dx wiekowych i animacji będzie muzyka Witolda Lutosławskiego. Gra zostanie zainstalowana w przestrzeni miejskiej w ramach działań biblioteki plenerowej. Podczas innych warsztatów dzieci stworzą graficzne projekty szalików inspirowane grafiką partytur Lutosławskiego, z których najlepszy zostanie wykonany.

W celu popularyzacji muzyki Lutosławskiego już wśród najmłodszych edukatorzy opracują scenariusze zajęć. Zostaną one wydane w formie elektronicznej oraz będą dostępne on-line na stronie internetowejMiejskiej Biblioteki Publicznej. Opracowane scenariusze zostaną uzupełnione bibliografią poświęcona życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego.

 

 

 

 

Na koniec projektu odbędzie się wystawa projektów graficznych szalików oraz prelekcja na temat twórczości Lutosławskiego.

 

 

 

 

 

 

Jak można przeczytać na stronie fundacji celem programu grantowego Akademia Orange jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy oraz uczestnictwa w kulturze. (http://www.akademiaorange.pl/about/).

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Kryzys i awangarda, czyli Mikrofestiwal 2014

Mikrofestiwal - festiwal młodej poezji jest alternatywą dla dużych festiwali literackich we Wrocławiu i w całej Polsce. W tym roku...

Close