Kanał Rss
Content
Wywiad z Agnieszką Seńską, właścicielką gabinetu Aden
14 stycznia 2019

Pola Janus: Kim jest linergistka?
Agnieszka Seńska: Lingeristka to osoba wykonująca zabiegi makijażu permanentnego.
PJ: Kto może wykonywać ten zawód?
AS: Aby wykonywać ten zawód, trzeba przejść szereg odpowiednich szkoleń ale również cechować się dużym poczuciem estetyki. W teorii, lingeristką może zostać każdy. W praktyce jednak nie jest to praca dla każdego – wymaga wysokich zdolności manualnych, plastycznych oraz wyobraźni.
PJ: O czym powinna pamiętać każda linergistka?
AS: Z racji tego, że trendy w makijażu permanentnym zmieniają się i pojawiają się coraz to nowe techniki i metody to zawód ten wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji i dokształcania się.
PJ: Skąd wziął się pomysł na gabinet Aden? Czy stoi za tym jakaś historia?
AS: Początkowo Aden nazywał się Ragazza i mieścił w Lubinie. 3 lata temu otworzyliśmy drugi salon we Wrocławiu i nazwaliśmy go od firmy Aden produkujące lakiery hybrydowe, które dystrybuowałam.
PJ: Jakie zabiegi są dostępne w salonie?
AS: Jest to między innymi makijaż permanentny (twarz, rekonstrukacja otoczki sutkowej, pigmentacja skóry głowy), szkolenia z zakresu makijażu permanentnego, zabiegi laserowe, pielęgnacyjne etc.
PJ: Czym jest i na czym polega rekonstrukcja sutka? Czy należy on do popularnych zabiegów?
AS: Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej polega na stworzeniu na skórze takiego rysunku, który do złudzenia będzie przypominał naturalną otoczkę brodawki sutkowej. Na początku linergistka wykonuje rysunek kredką. Wybiera odpowiedni kształt i odcień odtwarzanej brodawki sutkowej.
PJ: Po narysowaniu brodawki można ją pokolorować pigmentem jak tatuaż?
AS: Tak, kiedy nastąpi akceptacja rysunku wstępnego przystępujemy do pigmentacji.
PJ: Na czym polega tego rodzaju pigmentacja?
AS: Pigmentacja medyczna otoczki brodawki sutkowej polega na wprowadzeniu do skóry barwników w taki sposób, aby stworzyły naturalny obraz otoczki. W tym celu używa się barwników kamuflujących w kolorze ciała, odcieni beżu, brązy czy różu. Makijaż permanentny pozwala wiernie zrekonstruować otoczkę brodawki ze wszystkimi jej detalami.
PJ: Czy makijaż permanentny jest zabiegiem trudnym do wykonania?
AS: Makijaż permanentny nawet doświadczonej linergistce potrafi przysporzyć trudności. Trudno chociażby jest poradzić sobie np. z tłustą skórą, która jest problematyczna.
PJ: Czy klientki bywają zawiedzione efektem końcowym?
AS: Należy uświadamiać je, na ile jesteśmy w stanie poradzić sobie z oczekiwaniami, wyobrażeniami. Dobrym przykładem są osoby, które kiedyś miały makijaż permanentny brwi. Kiedy w wyniku zbyt głębokiej pigmentacji z czarnego zmienił się w niebiesko-czarny klientki często proszą o jego naprawę. Nie mamy jednak czarodziejskiej różdżki, która usunie narysowane brwi i zrobi naturalne włoski. Dlatego w naszym salonie oferujemy bezpłatne usunięcie starego makijażu dla osób które wykupią usługę makijażu permanentnego u nas.
PJ: Co poradziłaby Pani tym, którzy marzą o otwarciu salonu urody?
AS: Wiele osób widzi w makijażu permanentnym głównie dochodowy biznes. Myślą, że zrobią jedno szkolenie i będą miały złoty interes — tymczasem tak nie jest . Należałoby zmienić podejście i najpierw sprawdzić swoje predyspozycje do wykonywania tego zawodu, a dopiero otwierać salony makijażu. permanentnego. Niestety wiele dziewczyn wciąż nie zdaje sobie sprawy, że praca linergistki polega na wzięciu odpowiedzialność za czyjś wygląd na wiele lat.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 2 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Nowe loty do Amsterdamu

Lotnisko Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika uzyska nowe połączenie. Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM poinformowały o utworzeniu połączenia na trasie Wrocław-Amsterdam-Wrocław.

Close