Kanał Rss
Content
Wypożyczalnia aut elektrycznych
2 lutego 2017

Jak donosi portalsamorzadowy.pl, już wiosną 2018 roku we Wrocławiu ma powstać miejska wypożyczalnia aut elektrycznych. System jej funkcjonowania ma zostać oparty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wybór partnera został dokonany w oparciu o koncesję na usługi. Miasto rozmawiało na początku z pięcioma firmami, ostatecznie trzem z nich złożyło oferty. Najkorzystniej została oceniona oferta firmy Enigma, wyboru dokonano w październiku 2016 roku. W związku z tą decyzją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wpłynęły dwie skargi. Ostatnia rozprawa zakończyła się korzystnie dla Wrocławia i w najbliższym czasie władze planują podpisanie umowy z firmą Enigma. Koszty wypożyczenia samochodu będą znane po podpisaniu umowy, mają jednak być konkurencyjne. Władze miasta liczą, że projekt doprowadzi do rezygnacji lub istotnego ograniczenia korzystania z własnego samochodu w obszarze centrum miasta.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Powstanie Wrocławski Program Osłonowy?

Wrocław nie pójdzie śladem innych polskich miast w walce ze smogiem i nie wprowadzi bezpłatnej komunikacji. Zamiast tego pojawiła się...

Close