Kanał Rss
Content
Wszyscy na pokład
17 marca 2014

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, o godz. 19.00, na scenie Teatru “Arka” zostanie wystawiony spektakl “Statek szaleńców”. Po przedstawieniu będzie okazja podyskutować z twórcami sztuki. Sztuka w reżyserii Renaty Jasińskiej osnuta jest wokół dwóch osobistych przeżyć z okresu dzieciństwa, które na zawsze zmieniły Jej sposób patrzenia na świat.

Spektakl „Statek szaleńców” nawiązuje do motywu symbolicznego pozbywania się wykluczonych – „głupich” i „obłąkanych”, stanowiących załogę tytułowego statku. Jego pasażerami są ci, którzy nie spełniają wymogów społeczeństwa – kiedyś byli to szaleńcy, dzisiaj ci, którzy nie są w stanie sprostać współczesnym kanonom piękna i inteligencji. Wszyscy, którzy nie mieszczą się w głównym nurcie życia społecznego.

Inspirację reżyserka spektaklu, Renata Jasińska, czerpie z twórczości Tadeusza Kantora oraz estetyki i sposobu widzenia świata, jaki proponują Hieronim Bosch i Albrecht Dürer, w którą Renata Jasińska wplata ludową religijność i obrzędowość polskiej wsi lat 50. Osobiste przeżycia posłużyły za kanwę opowieści o ludzkim obłędzie, szaleństwie podróży do nieistniejącej krainy szczęśliwości, w którą od wieków wybierają się kolejne pokolenia podróżnych.

Zofia Warzyńska-Bartczak

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Z plecakiem na szlaku, czyli tanie podróżowanie

Spędzanie urlopu w ciekawym, egzotycznym miejscu nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Planując wyjazd, istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie...

Close