Kanał Rss
Content
Wrocławskie kamienice jako nowoczesne biurowce
2 października 2012

Nowe inwestycje zmieniają Wrocław. Przy ulicy Oławskiej powstaje Quantum Oławska w miejscu dawnych Wrocławskich Zakładów Graficznych. Budynek, który jest 1931 roku, został całościowo zmodernizowany, a w środku powstaną biura oraz lokale handlowe i usługowe. Odnowiona kamienica wraz z infrastrukturą ma być oddana do użytku w październiku tego roku.

Metamorfozę przeszła także kamienica pod Złota Koroną. Kamienicę zbudowano w 1521 roku. Była to pierwsza renesansowa kamienica we Wrocławiu. W 1908 roku została przekształcona w dom towarowy. Zniszczona podczas wojny została po niej odbudowana w podobnym kształcie. Po remoncie przeznaczona będzie na przestrzenie biurowe.

Przy ulicy Łaciarskiej powstaje budynek Save the World. Biurowiec, mający być budynkiem energooszczędnym, powstaje w wyniku przebudowy zabytkowego domu handlowego Stefan Esders z 1905 roku. Ma być oddany do użytku w połowie 2013 roku. Będzie w nim m.in. klub jazzowy wraz z restauracją oraz centrum medycyny estetycznej.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Jechał i jechał, wszystkiemu na przekór…

Wypadek z minionego tygodnia: na drodze krajowej nr 94 w Prochowicach kierowca seata toledo nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi iveco, co...

Close