Kanał Rss
Content
Wrocławski Desert po raz trzeci
1 marca 2013

Wielkimi krokami zbliża się termin kolejnej edycji koncertu Desert Carnival. 23 marca 2013 roku we wrocławskim klubie Alive zagrają: Major Kong, Dopelord oraz 71TONMAN. Już dziś w promocyjnej cenie można zakupić bilety na to wydarzenie.

Organizatorzy serii koncertów spod znaku Desert Carnival nie próżnują. Kilka tygodni po drugiej edycji Pustynnego Karnawału organizują kolejną. – Wszystko to z powodu naprawdę dużego zainteresowania tematem. Dostajemy bardzo dużo e-maili i propozycji zarówno od kapel, jak i samych fanów ciężkich brzmień, które tylko nas dodatkowo nakręcają – powiedział Irek Zasadni, jeden z organizatorów. – Wiedzieliśmy, iż jest to nisza, dlatego postanowiliśmy ją zapełnić, tak spore zainteresowanie jest jednak dla nas pewnego rodzaju zaskoczeniem – wtórował jego wspólnik, Adrian Kowalczyk.

Dwa miesiące po występach Fleshworld, PurpleHaze Ensemble, Blank Faces oraz Entropii przed wrocławską publiką zaprezentują się dwie lubelskie kapele: Major Kong oraz Dopelord, a także 71TONMAN znany z pierwszej edycji DC. – 71TONMAN zaskoczyli nas dobrym występem podczas debiutu scenicznego, który mieli notabene na naszym koncercie, w związku z czym postanowiliśmy sprawdzić jak im się wiedzie – kontynuował Kowalczyk. O ile dla sympatyków wydarzenia Desert Carnival ostatniego z wymienionych zespołów przedstawiać nie trzeba, to dla pozostałych sprecyzujemy, iż preferuje on mocny, sludgowo-doom’owy metal. Kapela pochodzi z Wrocławia i obecnie pracuje nad swoim pierwszym materiałem.

Major Kong gra z kolei instrumentalnie, a ich muzyka to mieszanka ciężkich riff’ów i swobodnego jammowania. Utwory są wolne i hipnotyzujące, a brzmienie surowe, wręcz piwniczne. Dorobek płytowy grupy to wydana w 2011 EP-ka „Orogenesis” i o rok młodszy album „Doom for the Black Sun”.

Dopelord – jak informują organizatorzy – to z kolei barbarzyńskie riffy, rozkręcone na maksa fuzzy i piwniczne pogłosy. Wywodzący się z Lublina zespół wydał w 2012 roku debiutancki krążek pod tytułem „Magick Rites”.

Wejściówki na Desert Carnival vol. III w przedsprzedaży (dostępne w klubie Alive i na stronie www.desertcarnival.pl) kosztują 10 zł. Na ich nabywców czeka kilka promocji (między innymi darmowe bilety) oraz unikatowe suweniry, które obowiązują tylko do czasu zamknięcia internetowego portalu biletowego (21 marca). W dniu koncertu za bilety będzie trzeba zapłacić o 5 zł więcej. Impreza odbędzie się w sobotę, 23 marca we wrocławskim klubie Alive, przy ulicy Kolejowej 12 (pod nasypem). Początek o godzinie 19.05. Tradycyjnie podczas występów funkcjonować będzie sklepik DC z koncertowymi gadżetami, na przykład specjalną edycją kufli.

 

Zespoły: Major Kong, Dopelord (oba z Lublina), 71TONMAN (Wrocław);

Data: 23.03.2013;

Godzina: 19:05;

Miejsce: Klub Alive – Wrocław – ul. Kolejowa 12 (nasyp kolejowy);

Bilet: 10/15 PLN (przedsprzedaż/w dniu koncertu);

Więcej na: www.desertcarnival.pl, www.facebook.com/desertcarnival.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych serdecznie zapraszamy na maraton filmowo-dyskusyjny „Pamiętajmy o Niezłomnych” W programie pokazy...

Close