Kanał Rss
Content
Wrocław znów bierze kredyt. Tym razem na 340 milionów złotych
27 lipca 2015

Magistrat ogłosił przetarg na udzielenie miastu kredytów bankowych na ponad 340 milionów złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań finansowych oraz deficyt budżetowy.

Na podobny krok władze zdecydowały się w poprzednim roku. Wtedy miasto zaciągnęło kredyt na 150 milionów złotych. Teraz ponownie brakuje pieniędzy. Środki od banku, który wygra przetarg, mają być przeznaczone na pokrycie deficytu budżetowego na rok 2015 (według założeń będzie to 290 milionów złotych), a także na spłatę bieżących zobowiązań, które wynikają z wcześniej zaciągniętych kredytów oraz pożyczek.

Przypominamy, że zadłużenie Wrocławia wynosi około 2,3 miliarda złotych i mieści się w ograniczeniach, jakie wyznacza ustawa. W tej kwocie nie są jednak zawarte spółki miejskie, spośród których wiele boryka się z potężnymi długami. Miasto unika podania oficjalnych i pełnych danych na ten temat.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Remis Śląska z Pogonią. Wrocławianie zdobyli pierwsze “oczko”

Wyjazdowe spotkanie Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin zakończyło się wynikiem 1:1. To pierwszy punkt wrocławian w nowym sezonie T-Mobile Ekstraklasy....

Close