Kanał Rss
Content
Wrocław odkodowany
7 maja 2014

W sobotę 17 maja podczas Nocy Muzeów ruszy nowy wrocławski projekt – Kod Kultury Miasta. Jest to nowoczesny program, którego uczestnicy będą nagradzani kulturą, za korzystanie z kultury. Przemieszczając się więc z wystawy na wystawę warto wypatrywać wolontariuszy, którzy w sobotę rozdawać będą specjalne kody.

Wychodząc naprzeciw założeniom polityki społecznej oraz strategii wpisanej w projekt Europejskiej Stolicy Kultury 2016 powstał nowy, długofalowy program – Kod Kultury Miasta. Program opracowany i realizowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia zakłada upowszechnienie dostępu i zwiększenie poziomu uczestnictwa mieszkańców miasta w kulturze.

– Zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 jest dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze, a frekwencja podczas Nocy Muzeów utwierdza nas, że postawione cele są jak najbardziej realne – podkreślają władze Wrocławia.

Ten unikatowy w skali kraju program ma zachęcić wrocławian do większego udziału w wydarzeniach kulturalnych –  im częściej będziemy w teatrze czy muzeum, tym więcej otrzymamy promocyjnych biletów na kolejne wydarzenia.

Z duchem czasów

Projekt Kod Kultury Miasta został dostosowany do potrzeb rosnącej liczby użytkowników nowoczesnych technologii. Oparto go bowiem na kodzie QR i aplikacji na smartfony. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android.

Program nie wyklucza jednak osób, które nie korzystają ze smartfonów. Dla wspomnianej grupy nośnikiem kodu jest specjalna karta. Pierwsze karty trafią w ręce wrocławian właśnie podczas Nocy Muzeów, a będzie je można otrzymać w okolicy muzeów miejskich. Od 17 maja natomiast karty będą dostępne w kasach biletowych wszystkich instytucji kulturalnych uczestniczących w programie.

Nośnik w formie karty i aplikacja, a także korzystanie z systemu, są całkowicie bezpłatne.

Jak to działa?

Kod Kultury Miasta zapisany jest w postaci kodu QR, który znajduje się na karcie lub w aplikacji na smartfonie. Posiadając kartę lub aplikację za każdorazową wizytę w muzeum, teatrze, kinie czy galerii użytkownik programu otrzymuje konkretną liczbę punktów. Odwiedzając miejsca biorące udział w programie wystarczy zbliżyć kod QR z karty lub aplikacji do czytnika, a punkty automatycznie zostaną zapisane na koncie uczestnika programu.

Liczbę zgromadzonych punktów można sprawdzić rejestrując się na stronie www lub uruchamiając aplikację. Użytkownicy nie korzystający z internetu i aplikacji mogą uzyskać informacje o stanie swojego konta w każdej instytucji biorącej udział programie i posiadającej czytnik. Wystarczy poprosić o pomoc obsługę.

W dowolnym momencie zgromadzone punkty można wymienić na nagrody, wśród których znajdą się bilety na koncerty, zniżki do teatrów, książki, karnety na wydarzenia kulturalne i wiele innych. Kod Kultury Miasta to program wieloletni, więc punkty nigdy w nim nie przepadają – można gromadzić je dowolnie długo lub na bieżąco korzystać z pojawiających się nagród.

Kod Kultury Miasta posłuży użytkownikom także za przewodnik po aktualnych wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu. W aplikacji oraz na stronie www można będzie zapoznać się z ofertą kulturalną miasta, wybrać konkretną kategorię wydarzeń, które nas interesują (np. „wystawa”), czy sprawdzić jak w kulturalny i kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem.

Każdy z zarejestrowanych uczestników programu otrzymywać będzie także newsletter z informacjami o bieżących wydarzeniach, w których warto wziąć udział.

Kod Kultury Miasta jest programem otwartym, w który włączyć się może każdy podmiot działający w obszarze kultury we Wrocławiu. Wśród instytucji, które obecnie włączyły się do programu znajdują się: Muzeum Miejskie Wrocławia, Muzeum Architektury, Muzeum Współczesne Wrocław, Teatr Współczesny, Teatr Lalek, Teatr Polski, Kino Nowe Horyzonty, BF Impart, Teatr Muzyczny Capitol, Opera Wrocławska oraz księgarnia Tajne Komplety.

Więcej na : www.wroclaw.pl/kodkultury

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Festyn kolejowy blisko granicy

W miasteczku Löbau usytuowanym w sercu Górnych Łużyc i równocześnie u podnóża góry domowej o tejże nazwie mieści się muzeum...

Close