Kanał Rss
Content
Wielkie zwycięstwo Polaków
14 października 2015

Polacy po raz trzeci w historii (a zarazem z rzędu) zapewnili sobie awans do piłkarskich mistrzostw Europy. Wiwatom i radości nie było końca.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie Polacy pokonali Irlandczyków 2:1, po bramkach Krychowiaka i Lewandowskiego. Trybuny oszalały, a na nich także zasiadający tego dnia na widowni prezydent Andrzej Duda, który odwiedził piłkarzy, by pogratulować im awansu. Irlandczycy byli bezsilni. Mają jeszcze swoją szansę w barażach. Kadra pod wodzą trenera Nawałki zmierzy się o tytuł najlepszej drużyny w Europie już za rok.

Turniej finałowy zostanie rozegrany we Francji. Przepustkę zapewniło sobie już 20 reprezentacji. Pozostałe cztery zostaną wyłonione z baraży. Największą sensacją był awans Albanii oraz wyeliminowanie Holandii, trzeciej drużyny ostatnich mistrzostw świata. Polska znajdzie się w 3. koszyku, a losowanie grup Euro 2016 już 12 grudnia.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Napad w centrum Wrocławia

Do jednej z placówek bankowych wkroczył dzisiaj zamaskowany mężczyzna, grożąc czymś, co przypominało broń palną i żądając pieniędzy. Sprawcy napadu...

Close